| AlwaysMe a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti din literatura universala? Dau funda pentru cele mai multe si bune...PS: am 18 ani deci va rog sa nu fie ceva de genu: Aventurile lui Tom Sawyer... Ceva mai greu de citit daca stiti happy Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Mie mi-au plăcut: „Crimă și pedeapsă" de Fiodor Dostoevski, „Maestrul și Margareta" de Mihail Bulgakov, „Divina Comedie" de Dante Alighieri (am citit doar „Infernul"), „Idiotul" de Feodor Dostoievski, „Amintiri din casa morţilor" de același F.M. Dostoievski, „Vânătorii de zmeie" de Khaled Hosseini, „Albastru pur" de Tracy Chevalier, „Parfumul" de Patrick Suskind.
Cărți care merită citite, nu am timp să le enumăr pe toate...
Lectură plăcută!

1 răspuns:
| seabii a răspuns:

Http://cartea-din-raft.blogspot.ro/
cauta pe site-ul asta