| Florennce a întrebat:

In curand este ziua mea de nastere. Mi-o serbez alaturi de prietenii apropiati. As vrea niste idei despre jocuri, concursuri ..sau ceva care sa ne faca sa ne simtim bine.

Mentionez ca vom fi imbracati mai elegant ( cel putin eubig grin ) deci nu cred ca mi-as dori sa particip la jocuri gen :stafeta, alergat ..si chestii dintr-astea. Asadar, mi-ar placea daca ati avea niste idei mai interesante. Specific ca implinesc 15 ani, deci si cei invitati au in jurul acestei varste.
Fara comentarii stupide si ironizari! Nu am nevoie decat de raspunsuri concise si elocvente.Multumesc!

8 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu vă înţeleg.
Din moment ce îi numeşti prieteni, înseamnă că te simţi bine cu ei. Doar pentru că împlineşti 15 ani, înseamnă că ai nevoie de sfaturi despre cum să te simţi bine cu prietenii? Mi se pare absurd.
Şi să trec mai departe, dacă tot am început. De ce te îmbraci elegant, dacă stai acasă? Eu, una, la fiecare aniversare am stat în pijamale şi a fost mult mai bine aşa, sincer. Ce vrei să demonstrezi dacă te îmbraci cu rochie sau ce naiba îţi iei pe tine?

| Florennce explică (pentru Zeflemitoarea):

In primul rand nu vorbeam despre cum ma imbrac sau cat de bine ma distrez cu prietenii. Vroiam doar niste pareri de jocuri ca sa avem o seara cat mai plina. Se subintelege din ultima fraza ca nu vreau decat pareri referitoare la ceea ce am cerut, asa ca nu am sa iau in considerare raspunsul tau.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Florennce):

Şi ce vrei să te joci tu îmbracată în rochie? De asta am făcut referire şi la îmbrăcăminte, în primul rând. În al doilea rând, pot să dau răspunsuri cât de se poate de irelevante şi nelegate de subiectul întrebării.

| Florennce explică (pentru Zeflemitoarea):

Nu vreau sa ma contrazic sau sa ma etalez in replici dar am specificat destul de bine ca fiind imbracata in rochie, nu as putea juca anumite jocuri. Eu vroiam doar pareri deci nu am gasit asa ceva in raspunsul tau. Si daca tot vine vorba de rochia mea sa stii ca intentionam ca la sfarsitul serii sa ma schimb. Dar, in fine. Multumesc de raspuns! O seara buna!

Răspuns utilizator avertizat
| MarioOnette a răspuns:

In primul rind la multi ani sanatate noroc si iubire multa multa, dar partea cu jocurile eu cred ca nu trebuie sa te ingrijorezi de asta daca sinteti prieteni buni si va distrati impreuna nu va trebuie nici o joaca va veti distra si asa stind impreuna

| Eku a răspuns:

La multi ani!

Avand in vedere ca ai implinit cinsprezece ani, nu te poti juca orice joc la petrecerea de aniversare.

Va veti distra cu Karaoke (karaokeparty.com sau youtube - melodii cu versuri), concurs de dans, clasicul adevar si provocare cu sticla.

Daca stii putina engleza, te poti uita aici http://www.momswhothink.com/birthday-party-games/birthday-party-games.html si te poti inspira putin.

| xTakeMeHighx3 a răspuns:

O, pai sunt o gramada de jocuri pe care le puteti juca : adevar sau provocare, spanzuratoarea, va puteti uita la un film, puteti gati o prajitura usoara ( eu asa am facut anul asta cand am implinit 17 ani si ne-am distrat grozav, prajitura a iesit destul de buna ) sau un suc ( puteti face un fel de sprite din apa minerala cu gheata si lamaie verde), puteti sa faceti un concurs de cine deseneaza cel mai bine un anumit obiect, cumparati mai multe puzzle-uri de acelasi nr. de piese si cine il face cel mai repede castiga, faceti karaoke, de`a vatea ascunseleabatting eyelashes, daca vor veni baieti, ca sa va amuzati, puteti sa ii machiati laughing si dupa aia ii stergeti big grin faceti un joc trivia despre tine sa zicem. Adica : tu le pui intrebari despre tine cu variante. Cine raspunde cel mai repede si corect la cele mai multe intrebari castiga. Poti sa pui o melodie si ceilalti sa zica cum se numeste, spuneti povesti de groaza, ati putea dormi in corturi ( nu stiu zic si eu big grin ) si multe altele...
Astea sun, puteti sa va machiati voi fetele ( aduceti placa da per, ondulator, agrafe si pieptane... ) si multe altele... happy Astea sunt doar cateva idei. Sper ca te-am ajutatwinking