| MariaIoana15 a întrebat:

Revin cu o întrebare. Am avut rana la picior după ce am pus niște papuci, prinsese puroi, am fost la doctor, mi-a facut anestezie și a scos puroiul, azi am fost la pansat și a zis ca e ok, urmează sa mai merg miercuri, iar doctorul a spus ca merg ultima oara, ca sa se închidă rana. Întrebarea mea este ca sa se închidă rana va trebui sa ma coasa sau? Menționez ca rana e puțin adânca, nu foarte, dar este.

7 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

E la alegerea doctorului, dar nu cred ca te coase, daca e o rana mica de obicei se lasa sa se prinda de la sine si asa se poate curata si singura in continuare

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Diana! Aceste intrebări medicului trebuie sî i le pui deoarece el stie, ce papuci erau? Cu toc fara toc erau mici de tine? Ce varsta ai?

| MariaIoana15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Erau papuci normali, am 17 ani aproape. Nu mai sângerează și nu mai are puroi dar încă sunt speriata și sper sa nu ajung la cusut.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariaIoana15):

Dar rana unde este la talpă la călcîi unde, poti pune o poză?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariaIoana15):

Te mai doare? poti călca pe picior? De cît timp ai rană? I ai purtat mult papucii aceia?

| untu a răspuns (pentru MariaIoana15):

Sa nu-ti fie frica daca doctorul o sa fie nevoit sa te coasa rana, nu te va durea si ti se va pune o anestezie locala!

| Caro34 a răspuns:

Rana mai supureaza: sânge, limfa, puroi? Daca nu, atunci e deja închisă! Rămâi cu ea asa... Dacă inca supureaza, atunci va trebui cusută! Vb. cu medicul, inainte de a pleca acasa, totul! Numai bine!