| danahh a întrebat:

Vreau o compunere cu titlul "pisica mea", dar sa nu fie lunga.

8 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Poi stai sa ma gandesc putin: Oare ce pote fi mai frumos decta o vietate, o fiinta inofensiva care are nevoie de dragoste si atentie la fel ca si noi oamneii. Ochii aceia blajini si uneori foarte agrei cand vine vorba despre un soricel. Da...aceasta este pisica mea, pe care o iubesc foarte mult si pot spune ca este un prieten adebarat. E mereu vesela si are chef de joaca, cand sunt tista eu, se intristeaza si ea, e mereu zburdalnica si face numai nazbatii, cand nu ii convine ceva incepe a dea din gherute si sa rascaie canapeaua. Lapticul este preferatul ei dar nu numai.Ii place sa fie alintata si sa fie in centrul atentiei, cand nu-i convine ceva incepe sa miorlaie.Partea cea mai buna este atunci cand sta in brate la mine sa o mangai, este cel mai frumos si mai gingas lucru. mai ales sa o auzi cum toarce. Pentru mine este un prieten loial si intelegator, de care nu m-as putea despartii nici-o data gata nu stiu daca e bine dar mai retuseaza tu la eawinking

| adutzadragutza a răspuns:

Aaaaa app: scuze pentru greselile de ortografie si de scrie.ma grabeam am putina treabawinking

| DudaYeah a răspuns:

Nu stiu ce clasa esti dar ar trebui sa stii ca nu prea ai voie sa iti face temele pe acest site happy

| mattjohn a răspuns:

Stiam ca nu prea avem voie cu teme, dar in fine. Ultimul lucru pe care vreau sa-l fac e sa fac temele cuiva, fara suparare tongue.

| JustOurSmile a răspuns:

Iti dau eu o idee de compunere :,, Apuca-te sa-ti face singura tema``!

| Maniax a răspuns:

Afara,stropii mari de ploaie danseaza in aer, iar dupa ce obosesc, aterizeaza pe pamantul somnoros.Eu stau in casa si citesc, uitandu-ma uneori la ploaia de afara.Un mieunat lung imi distrace atentia.E Miaunica, pisica mea, cu blanita moale si matasoasa.Sta lipita de mine, asteptand un mangaiat. Ochii ei de smarald ma privesc bland.Deodata incepe sa miaune.Ghierutele ei stau ascunse in pernutele moi.

-Ti-e foame? intreb eu.

Miaunica imi raspunde printr-o ridicare de labuta. Dupa ce ii aduc mancare, din curiozitate ma uit la ceas.

-E ora 7! spun eu uimita

Miaunica, satula, se asaza pe pernuta ei moale si doarme, iar eu continui sa citesc.

| secret555123 a răspuns:

Afara,stropii mari de ploaie danseaza in aer, iar dupa ce obosesc, aterizeaza pe pamantul somnoros.Eu stau in casa si citesc, uitandu-ma uneori la ploaia de afara.Un mieunat lung imi distrace atentia.E Miaunica, pisica mea, cu blanita moale si matasoasa.Sta lipita de mine, asteptand un mangaiat. Ochii ei de smarald ma privesc bland.Deodata incepe sa miaune.Ghierutele ei stau ascunse in pernutele moi.

-Ti-e foame? intreb eu.

Miaunica imi raspunde printr-o ridicare de labuta. Dupa ce ii aduc mancare, din curiozitate ma uit la ceas.

-E ora 7! spun eu uimita

Miaunica, satula, se asaza pe pernuta ei moale si doarme, iar eu continui sa citesc.

| Selena_Andreea_1997 a răspuns:

Eu nu pot sa te ajut