| maf16 a întrebat:

Buna tuturor. Am auzit tot felul de povesti inspaimantatoare si ciudate. Am citit si de pe google multe intamplari cu spiritism, strigoi si iele. Vreau sa aflu daca cineva a patit intr-adevar ceva in legatura cu asta. Vreau sa aud povestea voastra!

Nu comentati fara nici un rost. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Eu nu am patit nimic de genu, insa profului de religie ii mai tot povesteau unii si altii si nu prea as crede ca minte. Ma rog, e la libera alegere daca il crezi sau nu.
Erau 2 tipe in aceeasi clasa. Uneia ii plecasera parintii la munca in Italia asa ca mai statea sa doarma la cealalta. Timp de 3 nopti la rand cica au vazut amandoua pe scaunul de langa pat un diavol uitandu-se spre ele. Normal ca s-au speriat si-au facut cruce si din astea. Pe la sfarsitul anului i-au povestit in amanunt si profului ce au vazut. Asta intamplandu-se acum vreo 10-12 ani din cate zicea.
A mai fost si ceva recent chiar pe la noi prin comuna. Un baiat in clasa a 4a era bolnav de ceva vreme de cancer (il cunosteam si eu) si visase in seri diferite exact cum e in rai si iad. Ma rog, asta nu prea e de strigoi, dar s-a intamplat cam cu cateva saptamani inainte sa moara, era cam pe final, nu mia aveau ce sa-i faca.

4 răspunsuri:
| maf16 explică:

Daca mai are cineva de gand sa raspunda ca Danniel2332 il rog sa isi tina poveste pentru el!

| diwa a răspuns:

Din pacate da, am patit. Prima intamplare de genul asta a fost la 3 luni dupa moartea bunicii mele. Eram in masina cu tatal meu, si mi-am facut o poza cu telefonul. Cand am descarcat-o, am observat ca in lentila ochelarilor mei de soare, se vede clar bunica mea, care statea, cum ar veni, pe bancheta din spate. Am avut parte si de alte experiente, in casa unui bun prieten care chiar avea casa bantuita. Nu am crezut niciodata ca e posibil asa ceva, dar s-a intamplat. De exemplu, intr-o seara ne-am uitat la un film de groaza, iar in acel film, la ora 3:15 noaptea, se intampla ceva, legat de fantome. Eram 4 prieteni la acel baiat acasa, singuri. Dupa acest film, la ora 3:15 s-au auzit 3 bubuituri in perete din camera cealalta care era goala. In alta seara, a sunat interfonul. Amicul meu a raspuns, doar ca nu a vorbit nimeni si nu a deschis usa. Dupa cateva minute, se auzea zgarieturi ca de unghii pe usa, doar ca nu era nimeni, ca ne-am uitat pe vizor si lumina era aprinsa pe scara. Alta data, in timp ce ne uitam la tv, ceva maraia foarte tare si urat din bucatarie (el neavand nici un animal). Acest amic al meu, avea o papusa de portelan, inalta cam de 1m, iar aceste papusi de portelan sunt inerte, gen, nu li se pot misca capul, mainile, picioarele, nimic, stii, cum e o papusa de portelan. Intr-o zi cand am ajuns la el acasa, acea papusa de portelan era cu fata spre geam, dar cu capul indreptat spre noi. Noi ne-am speriat foarte tare si am fugit in bucatarie, dupa care ne-am dus inapoi in camera si papusa era normala, cu capul normal. Mentionez ca dupa aia, am verificat-o cu totii si nu i se putea misca capul sub nici o forma pentru ca s-ar fi rupt. Cea mai nasoala faza, ne-a povestit-o mama acestui amic din cauza ca el era prea speriat si socat ca sa vorbeasca cu cineva. In acea zi, el si mama lui iesisera la cumparaturi, numai ca inainte sa se urce in masina, amicul meu s-a dus la un magazin vizavi sa-si incarce cartela. Mama lui nu-l mai vedea acolo ca era foarte aglomerat, asa ca l-a sunat. A sunat si s-a raspuns la telefon si s-a zis "da". Mama lui l-a intrebat cand vine, dupa care s-a auzit un ras si i-a inchis telefonul. Cand amicul meu s-a intors de la magazin, mama lui l-a intrebat de ce i-a inchis telefonul in nas iar el i-a spus ca nu are telefonul la el, ca l-a lasat acasa. S-au dus acasa (unde nu mai era nimeni si nici nu fusese in intervalul in care fusesera ei plecati) si au gasit telefonul sub un morman de rufe, cu tastatura blocata frumos si la apeluri primite aparea apelul de la mama lui. Au mai fost multe faze, dar cam astea ar fi principalele. Sper ca nu te-am plictisit

| TiaFCRB a răspuns:

Mi s-a intamplat nitr-o zi cand am iesit de la scoala...a trecut un om un barbat pe langa mine cu o lumanare aprinsa in mana si mi-a zis,, Tu o sa mori!" apoi a stins lumanarea.Si logic ca m-am speriat si eu nu? Sau intr-o zi cand mi-a cazut telefonul mi-a cazut si bateria si cand l-am luat de pe jos cu tot cu baterie telefonul inca mergea...dar cred ca asta tine de tehologie dar prima? straight face

| Daniel2332 a răspuns:

Am auzit de o intramplare cu un strigoi iar apoi intr-o zi cand mergeam pe strada am vazut pe o alee ceva ingrozitor..nu mi-a venit sa cred ochilor..era asa inspaimantator de era sa lesin..am vazut...am vazut... un hamster!