| maf16 a întrebat:

Vreau sa aud parerea voastra despre: Spiritism, Fantome, Strigoi etc.
Nu am nevoie de raspunsuri impertinente.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bianka_Bybby_1993 a răspuns:

Pai,eu cred in necromanti. daca stii ce sunt aceeia. fantome,mai degraba spirite si nu stiu,poate sunt. cum am vazut la tv, sufletul nostru, dupa ce murim el se face ca un roi de energie spirituala care nimeni nu o poate vedea si rar simti. oricum, de ce ai pus aceasta intrebare? scuze, eu sunt mai curioasa happy

| maf16 explică (pentru Bianka_Bybby_1993):

Un prieten imi povestea intr-o seara niste chestii patite in trecut. Mi-a starnit putina curiozitate si am tot citit despre multele incercari de spiritism. Am citit tot felul de pareri si intamplari ciudate. Vreau sa aflu mai multe pareribig grin, asa de curiozitate

8 răspunsuri:
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Unele exista, altele nu.
fantomele si spiritele sunt lucruri diferite... fantomele nu exista

| Adiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

rolling on the floor)))))))) nu exista? daca tu nu ai vazut niciodata o fantoma nu inseamna ca nu exista, logic.

| MolnarStefania a răspuns:

Fantomele sunt sufletele celor morţi care n-au trecut dincolo

| Bianka_Bybby_1993 a răspuns:

Apropo...te uiti la Fenomene stradii? azi a fost...eu nu cred ca e asa cu spun ei: ca ei nu reprouc povestile, ci le-au filmat atunci pe loc. nu are cum. daca era asa, cum na**a se facea ca toti erau atacati de fantome numai cameramanul nu? straight face deci sa nu crezi in aleawinking apropo, din curiozitate, esti fata sau baiat?

| sefultau a răspuns (pentru Bianka_Bybby_1993):

Bianca... acele scenarii sunt practic facute dupa fapte reale. dupa filmarile reale care nu se dau pe post. happy deci nu e ceea ce s-a intamplat acolo happy

| maf16 explică (pentru Bianka_Bybby_1993):

Baiat

| qwerty23 a răspuns:

Pot raspunde, dar raspunsul este doar opinia mea...:nu exista spiritism.In crestinism,sufletele celor decedati devin sigilate in "Locuinta mortilor",un loc de unde ele vor fi judecate dupa faptele lor bune, sau rele, si de acolo NU se mai poate intoarce nimic pe pamant. Avand in vedere faptul ca doar oamenii au spirit, asadar, nu exista spiritism.