| alinaWalina a întrebat:

Vreau sa incerc metoda cu uleiul de ricin pentru accelerarea cresterii parului. Cam in cat timp se vad rezultatele? Daca ma dau cu el doar de 2 ori pe saptamana e bine?
mersi
dau funda:*

Răspuns Câştigător
| dracdeingerash a răspuns:

Faci o alegere buna, uleiul de ricin este foarte bun intr'adevar, folosesc si eu si chiar stimuleaza cresterea parului si il face si mai frumos. Trebuie sa iti masezi parul la radacina timp de cateva minute inainte de a face baie...sa nu iesi afara cu parul dat cu ulei de ricin, are un aspect neplacut si un pic mirositor big grin Rezultatele incep sa se observe in doua saptamani, mai ales ca acum este vara si parul creste in fiecare luna cu 1. 5 cm, mult mai repede ca iarnawinking

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred ca deja dupa primele 2-3 saptamani vei observa rezultatul dorit. Si da, cred ca de 2 ori pe saptamana este destul de bine. Bafta!winking happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După minim 2 luni de zile.
Pa, pa.

| mirceaman a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la regenerarea si cresterea parului. Masarea timp de 3 zile consecutive a pielii capului cu ulei de ricin are efecte asupra regenerarii si intaririi firului de par. In urma acestui tratament naturist, parul va capata stralucirea mult dorita.

| bunicuta55 a răspuns:

Bine ar fi sa faci un amestec din parti egale de ulei de ricin, petrol lampant si coniac sau rom.Inainte de utilizare se agita bine flaconul.Recomandat este sa faci tratamentul la 2 saptamana. timp de minim 6 luni.