| NederLand a întrebat:

Vreau si eu sa imi spuneti niste idei pentru anumite proiecte umanitare referitoare la oameni, copii, etc. ( de exemplu: exploatarea copiilor, drogurile, tutunul, violenta - dar fara acestea ) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Oamenii fara case, care traiesc prin canale sau prin adaposturi facute din cutii de carton, inclusiv copiii acestor oameni, care traiesc si ei in astfel de medii, copiii maltratati, femeile maltratate (batute de soti), copiii supradotati - ai aici sunt probleme serioase, numai ca nimeni nu baga in seama faptul ca nu prea au unde-si folosi inteligenta deosebita, majoritatea sunt "sufocati" de incapacitatea de a se exprima si de a evolua, copiii saraci, care nu-si permit sa mearga la scoli desi ar vrea si sunt foarte inteligenti, persoanele in varsta - prin strainatate sunt tot felul de activitati, cluburi etc pentru "seniori", asa sunt numiti - la noi daca au iesit la pensie nu fac altceva decat asteapta sa moara... Daca mai sunt si singuri, pentru ca a murit unul dintre soti, situatia e si mai dramatica. Batranii abuzati, si asta este o situatie destul de frecventa si de grava. Cam astea-mi vin acum in minte...

| NederLand explică (pentru mixxjim):

Multumesc mult! daca iti mai vin si alte idei, mai scriele aici te rog big grin

2 răspunsuri:
| Ann17 a răspuns:

Romania te iubesc ar fi cel mai bun proiect in care poti sa vorbesti despre animale, oameni,saraci,ape poluate,bani cheltuiti pe nimic, droguri, tutun si violenta si poti vorbi si de bine si de rau, eu as alege Romania te iubesc sau Romania, tara mea si ar mai fi un titlu Romania, tu m-ai crescut de mic
Fundahappy