| IngerashDeea a întrebat:

Buna ziua am doua prietene foarte bune (am mai multe de doua dar de ele este vorba) intre cele doua nu pot sa aleg si mereu se cearta pentru mine ce sa fac nu pot alege intre ele si daca le spun ca amandoua imi sunt cele mai bune prietene se vor supara ca cele doua nici nu se supota.Multumesc!

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Te inteleg perfect.Si eu am trecut prin asa ceva.Eu te sfatuiesc sa le faci sa se inteleaga. Vb cu ele. Sp ca nu poti alege.Nu cred ca se vor supara.Pana la urma trebuie sa fiti toate 3 prietenebig grin
Eu asa am facut.La inceput nu s-au inteles si s-au pus cu gura pe mine dar apoi au descoperit ca pot fi prietenewinking

daniela
| daniela a răspuns:

E da asta intr-adevar e o mare problema mai ales daca ti la amandoua si te intelegi la fel cu ele. E o chestie super delicata si sa stii ca iti plang de mila pentru situatia creata. Incerca sa le explici ca amandoua sunt importante in egala masura pentru tine si fiecare reprezinta ceva deosebit inn felul ei in viata ta (ex una este buna gospodina si ai ce invata din punctul asta de vedere, cealalta are aptitudini deosebite din punct de vedere artistic - se duce la teatru, opera balet etc si atunci asta iti ridica nivelul cultural... deci incerca sa faci o mica diferentiere care sa nu le jigneasca insa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele ca pentru tine sunt la fel. daca nu .inseamna ca esti orgolioasa siti place sa fii bagata in seama.si de ce nu s-ar suporta? pe tine nu te pot imparti in doua asa ca nu ramane decat sa fiti trei prietene bune tu fiind liantul acelei prietenii.

| IngerashDeea explică:

Dar nu vor intelege ca intre doua e mai mare problema nu se suparta deloc si nu vor sa inteleaga