| Grafytii_Stefan_1997 a întrebat:

Bună ziua, am și eu o întrebare, de când eram mic, am prins un fel de tic, îmi frec urechile in toate direcțiile, vreau o explicație, mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand o sa ti se faca rusine de lume acare rade de tine cand iti freci urechile, poate ca o sa incetezi si atunci scapi de tic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine deci ticurile se formeaza cand esti intr-o stare hai sa zicem cu capul in nori si daca atunci sa zicem iti pocnesti degetul si ii dai multa atentie la ce s-a intamplat in starea aia BOOM ti s-a format un tic in care iti tot pocnesti degetul, deci cam asta este...

| Teo29 a răspuns:

O cauza exista, poti merge la cateva sedinte de psiho-terapie. Sunt sigur ca vei gasi solutii pe termen lung