| OneWingedAngel a întrebat:

Buna ziua!
Am o intrebare referitor la Vraciul, scrisa de tadeusz dolega- mostowicz,
cumpar toate cartile de la Adevarul si in colectie sunt cele 2 volume din Vraciul, nu gasesc nimic pe net si nici in Wikipedia, referitor la cate volume sunt! Sunt doar cele 2 volume sau a mai scris alte volume si daca da, au legatura una cu alta? Am vazut ca Joseph a scris o serie numita Vraciul, sunt cam 7 volume, din cate am vazut! Au legatura cu seria scrisa de tadeusz sau e alta serie si nu are legatura?
Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tadeusz Dolega-Mostowicz a scris doua romane legate, Vraciul si Profesorul Wilczur, acestea vor fi cele 2 volume. Nu a scris altceva legale de cele doua. Acestea nu au nici o legatura cu seria cealalta. Poti citi si aici: http://www.cartile-adevarul.com/......p-56.html. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Eu am citit ambele volume si au legatura intre ele. Cartile sunt forate frumoase despre un doctor foarte cunoscut care etse parasit de sotie si apoi are un accident si isi pierde memoria si merge intr-un sat unde intalneste o familie care il angajaza si acolo o descopere pe fiica s-a. Iti recomand sa citesti cartile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut filmul. l-ai vazut? daca nu atunci vedel. e frumos. Vraciul.