| DomnulSarma a întrebat:

Buna ziua tpu...am o situatie mai ciudata.
Se apropie sarbatorile iar mama mea a inceput sa se comporte (sa ma ierte bunul Dumnezeu) ca si cum ar fi posedata, adica injura cu blesteme si cu morti si ma injura pe mine si pe tatal meu si vorbeste singura injurand...va implor dati-mi un sfat orice este un pacat imens sa injure cand aproape vin sarbatorile.Dau o funda cat inima mea de mare doar sa imi dat un sfat.Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu lua in seama injuraturile. Poate ca mama ta este bolnava si n-ar fi rau s-o consulte un medic psihiatru.De cand a aparut fenomenul?

| DomnulSarma explică (pentru mira):

Acum 2 zile, si dupa cate am inteles, mama mea nu e bolnava...dar nu stiu ce are, a devenit agresiva si rea deodata.

mira
| mira a răspuns:

Poate ca este obosita acum cand vin sarbatorile.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E nemulţumită de viaţa pe care o are.Cel mai probabil a fost singura soluţie. Aşteaptă să se calmeze şi încearcă să vorbeşti iar cu ea.Fii tu psihologul de care are nevoie. Spune-i că o înţelegi, asta îi va da putere să meargă mai departe.Arată afecţiune şi nu are cum să-ţi întoarcă spatele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este stresata. Încearcă sa vorbesti cu ea, sa o linistesti, sa vada ca are pe cineva alaturi. Ar fi bine sa o întrebi daca are vreo problema. Nu are cum sa înjure fără motiv. Daca vorbesti cu ea, o iei in brate si o linistesti, sigur o sa-si revina. Are nevoie de sustinere morala.

| LarissssaMagdiiiiiiiiiiii a răspuns:

Linisteste-o i-ai un cadou.

| lianaiovan a răspuns:

Hei nu stiu ce e cu mama ta. Am mai vazut o femeie la noi in Tulcea ca mergea pe strada mergand singura si injurand de mama focului nu stiu pe cine. O fi avand ceva...

| NotForKids a răspuns:

Stai linistit! Parintii au si apucaturi de nebuni.Nu e nebuna, oricum.Da, e un mare pacat sa injuri in apropierea sarbatorilor. Poti sa vorbesti cu mama ta si o sa se calmeze. Sper ca ti-am fost de folos.Sarbatori fericite si multa sanatate! :*

| DomnulSarma explică (pentru NotForKids):

Am vorbit cu ea si ma injura de morti, ce sa fac? sad