| мιcυтѕαααα a întrebat:

TPU! happy Am si eu o intrebare. Sunt in clasa a 4-a si am dat proba de evaluare finala la matematica. Adica examen, ca proba de evaluare finala asta inseamna. Auziti, daca iau o nota mica, de ex. 4, 5 sau 6, trec clasa a 4-a sau raman repetenta?

P. S. Si daca nu raman repetenta, raman corigenta de la 4, 5 sau 6? Sper ca ati inteles ce vreau sa zic. Multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
| stefywefy a răspuns:

Daca ar fi cel mult de ex 4, 30 sar rotunji la 4 dar daca este pe 4, 50 se rotunjeste la nota cinci si treci in clasa a 5a dar in clasa a a7a sau alta va trebui sa ei neaparat 6. seocamdata poti trece cu 5. mult succes! funda?

3 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

1sau2 sau 3 sau4 corigenta 5 sau 6 sau 7 sau8 sau9 sau10 treci

| pufuulets a răspuns:

Nu,nu vei ramane, vei trece in clasa a5a:*:*! Funda?

| stefywefy a răspuns (pentru pufuulets):

Daca ar fi cel mult de ex 4, 30 sar rotunji la 4 dar daca este pe 4, 50 se rotunjeste la nota cinci si treci in clasa a 5a dar in clasa a a7a sau alta va trebui sa ei neaparat 6. seocamdata poti trece cu 5. mult succes! funda?

| eve20 a răspuns:

Pai, daca esti corijenta la 3 materii ramai repetenta.Si corijenta ramai cand ai media 4.