| TheGrooveStreet a întrebat:

Bunaa!, Ma uit de ceva vreme pe net la serialul naruto shipudden si am o nelamurire thinking stie cineva cine esti TOBI din Akatsuki? Pt. ca unii zic ca este Madara Uchiha si alti zic ca este Obito Uchiha.[Fundaa!"]happy

46 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Este Tobi deoarece s-a dat de gol nu numai el si si Itachi a spus cand Sasuke l-a intrebat care este al 3-lea si el a spus ca este Madara Uchiha iar el a mai spus o data ca este Madara obito a murit du mult. Dar Tobi inca mai traieste

| AliceInMordor a răspuns:

Tobi e madara uchiha... daca ai vazut kakashi gaiden ai vazut ca obito a murit.

| OrochiFan a răspuns:

Paii e madara uchiha, fiind ca el ii cunostea secretul lui itachi, iar itachi i-a spus si secretul lui(ceea ce nu prea se leaga de subiect)dar sasuke si-a dat seama deoarece madara are makeio sharingan(nu stiu exact cum se scrie)

| OrochiFan a răspuns:

@kioko9, dar itachi a fost obligat sa omoare tot clanul uchiha, iar madara nu a pornit vulpea cu 9 cozi impotriva satului? eu asa stiu.

| OnnyMady a răspuns:

Tobi nu e madara sigur a aparut ieri in manga care e mai avansata ca un anime dar nimeni nu stie cine e tobisad

| Rukia a răspuns:

"Tobi" este un nume fals si de fapt el singur a spus intr-un episod(139-140) ca el este Uciha Madara. Obito a murit la 14 ani intr-o misiune cu Kakashi si Rin si i-a dat sharinganul lui Kakashi inainte de moarte. Am vazut la Shippuuden Special insa nu tin mintecare e numarul exact al episodului.

| deea_1397 a răspuns:

Uchiha madaraaaaa!

| KidooDance a răspuns:

Tobi este Uchiha Madara, o spune de doua ori in naruto shippuuden.

| Kioko9 a răspuns:

Este tot una. si-a schimbat numele deoarece la ajutat pe itachi uchiha sa distruga clanul big grin funda?

| kiss_5687 a răspuns:

Nu stim exact exact cum spui tu unii zic ca e obito altii danzou al doilea nu e sigur ca unii doar se uita de dragul de a se uita! dar o sugestie joi http://anime.kage.ro manga 501 :D sau pe siteu celor de la shinobi fansub

| Umbra_9400 a răspuns:

Incredibil happy este mai bine sa nu știi pentru a păstra întrebarea "cine este TOBI din Akatuki?" Dar ceea ce îți recomand este să lași naruto si planetele lor, be a smart kid, wake up!

| imiplacesaajut a răspuns:

Obito nu a putu fi inviat de orochimaru...din cate stiu si orochimaru era doar un copil atunci nu stia tenica aia, nu? si oricum chiar obito tinea foarte mult laprietenii lui...atunci de ce nu sar fi intors la kakasii? e clar ca obito e mort si in episodul in care moare kakasii spune obito rin mestre vin la voi deci.e clar ca obito e mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tobi e madara uchiha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine uitati-va la toate ep din naruto shippuden daca vreti sa nu va faceti de ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este Madara Obito a murit si foarte rar vorbeste ca si Madara.credema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madara uchiha este tobi si este conducatoru akatsuchi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca Tobi este Madara, si mai cred ca corpul lui obito sau chiar obito este DANZO pentru ca danzo are si mana si piciorul si un ochi in bandaje, chiar ochiul care este in bandaje a fost dat lu kakasi, am si o teorie care ar demonstra asta:de ce danzo era mana in mana cu orocimaru? pentru ca orocimaru a creat un jutsu de renviere pentru al invia pe obito; pentru saringanul lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrey97, daca teoria ta ar fi adevarata, de ce danzo incearca sa protejeze satu? teoria mea este ca e obito e danzo si ca orocimaru la inviat pe obito neputand sa ii repare membrele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cine este "Tobi", pentru ca si Tobi si Danzo are sharingan la ochi-ul drept, deci s-ar putea sa fie Danzo --> Obito, iar Tobi --> Madara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tobi e Madara

| Inovssakura a răspuns:

Ba eu nu mai inteleg nimic sunt exact ca ala din reclama cu hemoroizii: tineti hemoroizi in cutie? Eu nu mai inteleg nimic rolling on the floor)).Eu stiu ca obito a murit intr-o misiune ca kakashi dandu-i Sharingan-ul si era clar cu kakashi nu avea cum sa supravietuiasca era un bolovan gigantic pe jumatate din el. Si apoi am auzit si eu ca obito este tobi da nu inteleg tobi se comporta cam..nush cum sa zic nu pare a fii obito. Si apoi ca tobi este madara uchiha si apoi ca de fapt madara uchiha l-a salvat pe obito de la moarte. Dar nu stiu daca in anime sunt lucrurile lamurite. Nu m-as apuca de citit manga dar cand am vazut ca sunt asa confuza poate ar trebui...dar mai mistoo e animul.

| Inovssakura a răspuns:

Madara uchiha nu e pentru ca in razboi madara uchiha a fost reinviat prin edo tensei adica madara uchiha murise demult. Sub masca lui asa zisul tobi se afla obito uchiha care de fapt nu murise in avalansa. Dupa cum stiti pe jumatate din corpul lui era o piatra uriasa asa ca el a ramas cu semne pe jumatate de fata. Kakashi a crezut ca a murit dar de fapt madara l-a salvat. Am citit manga dar sunt si eu putin confuza pentru ca am vazut in manga cand obito s-a enervat cand a vazut ca rin murise era in spatele lui madara uchiha foarte batran si nu stiu de ce se luota cu zetsu. Deci nu inteleg ce cauta madara uchiha in razboi prin edo tensei. Deci e un mister

| BiancaDuta a răspuns:

Tobi e Obito! Pe bune! astazi s-a aflat!
www.mangahere.com/manga/naruto

| LionelMessi10 a răspuns:

Tobi e Obito.In Shippuden Naruto ii sparge masca lui Tobi si e Obito.

| 8i9i a răspuns:

Tobi e madara Uchiha, Obito Uchiha a murit inainte de inceperea seriei Naruto cand el, Kakashi, Rin si Yondaime au mers intr-o misiune in satul ascuns in iarba.

| Roxa_9890 a răspuns:

Tobi e Madara Uchiha, co-fondatorul Satului Frunzei, pe langa primul Hokage

| NeedLast a răspuns:

Tobi = Obito. In ziua in care i-a dat sharinganul lui kakashi madara a venit si la salvat folosind celulele primului hokage si i-a dat ochiul lui drept.

| Florian_Alin_1991 a răspuns:

Tobi este Obito din Akatsuki(se pare ca cel mai bune il cunoaste Zetsu)Madara ii este doar.mentor.Tobi a fost pus de Madara sa se dea de drept.el pentru ca Madara sa ii surprinda pe toti

| Obito05 a răspuns (pentru Florian_Alin_1991):

Wow. intrebarea e din 2010, si tu raspunzi in 2016. pe atunci deja era clar ca e obito pentru ca deja ii sparsese masca si aflase. nu mai avea rost sa raspunzi laughing

| mihaimos3 a răspuns:

Eu nu cred ca este fratele lui madara deoarece madara ia scos ambii ochi fratelui sau

| Kanade a răspuns:

Madara si Obito Uchiha sunt una si aceeasi persoana big grin cine nu stie