| ριтιкαα a întrebat:

Bunnaaa TPU:X

Vreau si eu cele mai noiii statusuri nu cont ce gen doar sa fieee f multe

Si noiiii

P. S. fara siteuri

Răspuns Câştigător
| Crazyeo a răspuns:

1. Nici o floare nu-nfloreste
Pana nu este udata
Nici o fata nu iubeste
Pana nu e sarutata:X
Vot sau funda big grin
2. Stii,mi se rupe de ce crezi,ce faci, ce spui!
Asculta fata,eu nu am inima de dat oricui!

3. Aceleasi gesturi si cuvinte,
O crezi la inceput,
Apoi realizezi ca minte.
Da' ce naiba,toate sunteti asa?
Vreau alt scenariu in viata mea!

4. Iubi,eu tzoalele si bijuteriile stiu sa mi le cumpar singura,de la tine vreau doar cardul ce naiba,putin respect!

De vrei sa pleci, sa stii ca n-o sa-ti fie bine,
Oricare ar fi ea,tu inca mirosi a mine.

Tzi-as repeta o viata cat de mult te iubesc dar tu, mi-ai putea spune asta macar odata?!

Eu de cand m-am maritat,lunea,martea n-am lucrat .Miercuri nu m-am apucat, joia-i targ de dobitoace si vinerea nu se toarce, sambata e de gatire, duminica de iubirea. Si uite asa nu am lucrat toata saptamana. hee hee De la Deea , pentru voibig grin votati!::*

acum stau singur gandindu-ma la tine
pentru ca tu tu ai plecat de langa mine
ai jurat ca imi vei sta aproape
dar de fapt acum esti mult, mult prea departe.
daca va place un vot winking

sa moara mama de nu t iubesc, sa moara tata de nu te doresc, sa moara sor'mea de nu te ador, sa moara frati'miu te vreau in dormitor

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
c-asa mi-e cel mai bine,
in bratele tale

Trandafir de la Moldova,
Tu canti solo, eu bat toba:
Lunca-i lunca da' se pierde
Sub nameti nu se mai vede,
Drumu spre mandra-i blocat
Trandafiru' a-nghetat

Visez doar la tine visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini? Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC !

ti-am zis ca daca-o faci,n-o sa ma mai vezi,
Totushi,tu-ai fost cel care-a hotarat sa te indepartezi!
Nu-ti mai doresc decat: ramai cu amintiri,
La care cand gandeshty,sa uitzi sa mai respiri!

Acum degeaba plangi
Ca iarasi singur esti,
Nu trebuia sa visezi, fraere
Tu trebuia sa o iubesti!

Nu face pe imaculata,
K nu te prinde,
Oricum nu pot sa te respect!
Pacat de ambalaj,
K contzinutu' e infect!

Te iubesc Tu ma urasti.Te duci cu prietenii tai si ma lasi in urma ta plangand, asa e dragostea . PLZ un VOT :X

eu pe tine te iubesc pe bune, daca glumesc uita-te an ochii mei sa vezi cum fac tot ce vrei jur iubire, jur iubire, nu e nici unul ca tine, un baiat mai unicat pe pamant nu s-a creat
te yubesc catalin esti viata mea

Zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda

Ei bine, durerea este reală, însă nu o poţi vedea. Poţi să vezi doar lacrimile. Fericirea este reală, dar nu o poţi vedea.Vezi doar zambetele oamenilor.Nici eu nu sunt reala, sunt doar o marioneta umila a vietii crunte.Nu mai pot suporta stransoarea mare a vietii mele sadice.

Ma uit la luna te vad pe tine ma uit la soare te vad pe tine ma uit in departare te vad pe tine DA` da-te dracu din fata mea odata!

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

fiecare clipa in care ma gindesc la tine ma ridica la cer ma faci fericitaTE IUBESC PUIULE

Unde esti, iubire, sa ma atingi unde ma doare, sa ma saruti sa-mi treaca de dor, sa te ating, sa plang pe umarul tau, unde esti cand am atata nevoie de tine?

Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim ca nu stim ce este DRAGOSTEA dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta

Mi-ai spus ca dragostea noastra e un fir de ata acum ca s-a rupt plangand imi zici \"te iubesc\"; facaind un nod mergem inainte, plangand imi spui ca nodul se simtecryingsi nu mai e ca inainte; realizez plangand in tacere, ca dragostea e o mare dureresad

Te iubesc,dar oare tu, simti si tu asta pentru mine?Oare lacrimile pline de rimel se scurg degeaba?Oare,oare viata imi joaca feste?

De-as pune pe cantar cel mai bun prieten si cel mai mare dusman, cantarul s-ar strica cand le cantaresti sufletul si inima`straight face mi-am pierdut increderea`sad !

departe esti de mine si as vrea sa te zaresc dar iubirea nemiloasa pe mine m-a ales si as vrea sa intru in inima ta dar as pleca

Sa nu jignesti un suflet cand stii ca te-a iubit, ca poate pentru tine a plans si-a patimit

CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]

Povestea mea incepe in urmatorul fel:
La 17 ani am cunoscut o persoana, ne-am intalnit, ne-am casatorit; a aparut apoi ingerasul meu, Marius. Sotul, daca pot sa-i mai spun asa, ne-a lasat cand Marius avea 6 luni. De 2 ani nu l-am mai vazut.Dar in acesti 2 ani m-am simtit foarte bine.Ce e mai interesant, ca in urma cu un an am cunoscut pe cineva; de fapt nu pot sa zic ca am facut cunostinta, ca noi ne cunoastem de demult.Traim intr-o comuna.Intr-un fel l-am vazut crescand in ochii mei.E mai mic decat mine cu 3 ani. M-am indragostit de el dar pentru mine e foarte complicata relatia asta. Nu pot sa-i zic cat de mult il iubesc. Multe am facut pentru el,dar il si simt aproape de mine, nu stiu insa daca ceea ce este intre noi ar putea fii ceva serios si de durata.
Dragul meu, vreau sa-ti dedic urmatoarele cuvinte:
Ninune, tu esti acela care m-a reintors la viata, tu ai fost cel care mi-a dat speranta, tu ai fost cel care m-a tinut de mana de cate ori vroiam sa sar in groapa, tu esti acela pe care il doresc alaturi de mine, tu esti acela pe care mi l-as dori alaturi pana la batranete.

Nu am nimic in afara de tine
Esti tot ce in suflet mai pot avea
Tu pe Pamant esti ingerul meu
Si-acum doar in cerurui mai poti fi a mea!

Apa curge
Cerul e senin
Luna straluceste
Dani ! Oana te iubeste:X!

Cand viata iti da 1000 de motive sa plangi, tu fii mai puternic si da-i 1001 de motive sa razi happy .

Cei mai mari magicieni sunt barbatii. DE CE?
Pai altfel ar fi femeile!

tatal meu tu suflet n-ai,
inima de gheata ai,
ai plecat cu nepasare,
stiind ca ne va durea tare,
ai pasit pe drumul tau,
stiind cat ne va fi de greu,
ai plecat razand ,
noi am stat plangand
si intreband soptit
"de ce ne-ai parasit?"

sunt o fata de 18 ani,tatal meu m-a parasit pe mine si familia mea si e greu e greu fara tatal meu,ce e si mai greu este ca nu stiu unde este daca e bine pls votati poezia mea de tristete lavinia bv vot plsz

Nu fii dezamagit daca oameni isi aduc aminte de tine doar cand au nevoie!
Fii privilegiat ca esti ca o lumina care le vine in minte atunci cand este intuneric!

* Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus te-asi iubi!

*Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea

*Te iubesc la nebunie cubuletzul meu de zahar!

*Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea!

*Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC !

*Te iubesc si te voi iubi mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa

*Te voi iubi si atunci cand marile vor seca Te voi iubi si atunci cand stancile se vor topi Te voi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi!

*Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete

*Toate zilele sunt nopti pana te vad, iar noptile stralucesc ca zilele cand te visez

*Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

*Traiesti fiindca traiesti! Iubesti fiindca traiesti

*Tu de vei iubi pe altul eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC !

*Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc!

*Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut!

*Tu esti visul meu unicul meu vis as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TU si EU sa devenim un singur suflet

*Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang, tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc !

*Tu vei fi mereu langa mine, timpul ce trece va sta. Si rasaritul cu apusul poate se vor saruta

*Tzi-as repeta o viata cat de mult te iubesc dar tu mi-ai putea repeta odata?!

Amintirile cu tine ma ucid pe dinauntru dar ma fac mai puternica si sa nu mai vreau sa te iubesc ca tot ce stii sa faci e sa ma ranesti

daca suferi din iubire aminteste-ti intotdeauna un lucru: o raza de lumina apare in viata oricui si asta se intampla cand nici nu te astepti.

Ma bate un gand ma pikura frunzele
Ma bate un gand care imi tremura buzele Incerc sa stau calma,ma pierd in noapte
Lasand in urma mea multe lacrimi si soapte

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez

Ma gandesc la tine asa cum se gandeste un copil la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii este dor omului de libertate TE IUBESC !

Colo sus in cimitir,stau mormintele in sir.Daca iti bati joc de mine,fac un loc si pentru tine.

~Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X

~ Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti

~ Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale chiar daca pleci , urmele iti raman acolo

~ Dragostea e ca o clepsidra, cand ti se umple inima, ti se goleste creierul

~ Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste

~ Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti

~ Dragostea e ca vopseaua unei masini se obtine treptat, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie

~ Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista

~ Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis

~Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii casiga

~ Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te Iubesc cu o singura privire

~ Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi !

~~ Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups !? Te-ai lovit?

~ D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima?

Ranile astea nu par a se vindeca,
Durerea asta este prea reala,
Este prea mult,ceea ce timpul nu poate sterge!

Mama-i in bucatarie, tata-i in sufragerie iar eu cu iubita mea stam tavaliti in pat !

ASTA VARA DE CRACIUN M-AM URCAT INTR-UN ALUN SI MI-AM LUAT VREO 2 MERE SI INCA VREO 10 PERE

OchiI tai sunt mai frumosi ca universul, buzele tale sunt mai fine ca cea mai fina floare,iubirea mea pentru tine e enorma, de mii de ori cat universul, nu uita k TE IUBESC MULT kisskisskiss

FUNDA ? Sau mai vrei ?

| ριтιкαα explică (pentru Crazyeo):

Daca mai ai big grin eu oricum iti dau fundita:X

5 răspunsuri:
| SarahParker a răspuns:

Uite de ce nu scrii tu asa : foaie verdesolzidepesteuiteprostucumciteste! sper sa nu se supere nimeni, asa ca sa scrii in paranteza (scuze l-am primit si eu)...e tare nu?

| Crazyeo a răspuns:

Bula si Strula se duc sa dea examenul de bac;
intra primul Strula si este intrebat:
profu:Cine este cel mai mare poet al Romaniei?
Strula: Mihai Eminescu, desigur!
profu:In ce an s-a nascut acesta?
Strula:1850, desigur!
profubig grinar stii cumva daca exista viata pe alte planete?
Strula:nu se stie inca!
Strula ia 10.
Intra si Bula care intelesese tot din ce a zis Strula;
profu:Cum te numesti?
Bula:Mihai Eminescu, desigur!
profu:In ce an te-ai nascut?
Bula:1850, desigur!
profu:Bah, prostule, exista ceva in capul tau?
Bula:nu se stie, domule, nu s-a descoperit inca!

Organul sexual masculin solicita o crestere salariala din urmatoarele motive: 1. trebuie sa lucreze din greu 2.lucreaza la mare adancime 3.trebuie sa lucreze cu capul in jos 4.nu are ventilatzie sau aer conditzionat la locul de munca 5.trebuie sa lucreze intr-un mediu cu umiditate mare 6.lucreaza la temperaturi inalte 7.nu are weekend-uri si nici vacantze 8.nu are liber daca presteaza ore suplimentare 9.poate contacta boli profesionale: Cererea i-a fost refuzata din urmatoarele motive: 1.nu munceste 8 ore neintrerupt 2.nu satisface toate cererile 3.nu are studii 4.dupa o scurta perioada de activitate, adoarme la lucru 5.nu dovedeste fidelitate fata de locul de munca 6.iese la pensie prea devreme 7.nu lasa locul de munca curat dupa ce termina treaba

AM INVataT MULTE LUCRURI!
Am invatat ca poate, pentru lume, tu esti numai o persoana, dar pentru anumite persoane, tu esti lumea toata!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca…tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie...altora s`ar putea sa nu le pese...
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi.
Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci PE CINE ai in viata.
Am invatat ca poate Dumnezeu doreste ca tu sa cunosti multe persoane rele inainte de a cunoaste persoana cea buna, in scopul de a fi recunoscator cand, in sfarsit o vei cunoaste.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca…ci cu ceea ce poti sa faci tu.
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor...ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a-i ajuta.
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate…
Am invatat ca oricum ai taia...orice lucru are doua fete.
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde...caci s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus: "NU MAI POT!"
Am invatat ca ocaziile sunt facute ca sa profiti de ele…niciodata nu vei primi aceeasi sansa de mai multe ori, cel putin nu va mai fi la fel ca prima data…
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie si unde trebuie, indiferent de consecintze.
Am invatat ca pentru a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi, iar pentru a-l pastra insa, pe amandoi
Am invatat sa visez dar in acelasi timp am invatat sa-mi tzin ochii deschisi caci realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu...dar o accept asa cum e...
Am invatat ca un adevarat prieten este cel care iti tine mana si iti atinge inima
Am invatat ca atunci cand sunt suparat, am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau.
Am invatat ca multi dintre cei ce esueaza in viata, sunt persoane care nu au realizat cat de aproape au fost de success in momentul cand au renuntat.
Am invatat ca poti intotdeauna sa alegi intre "a risca" si "a nu risca", dar daca alegi sa nu risti, nu vei stii niciodata ca puteai sa castigi daca ai fi riscat iar daca ai riscat si ai castigat, pastreaza cu grija aceea clipa
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta...iar acest lucru este valabil si pentru iubirea adevarata.
Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat…
Am invatat ca daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc.
Am invazat sa nu alerg prea mult spre ceva, lucrurile cele mai bune se inatmpla atunci cand le astepti cel mai putin…
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu...nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc, ci nu faptele sale…
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten...oricum te va rani din cand in cand...iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta!
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altii...cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi.
Am invatat ca nimeni nu merita lacrimile tale, si acela care le merita, sigur nu te va face sa plangi…
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta.
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.
Am invatat ca nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete…
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea…dar ca esti responsabil pentru ceea ce devii!
Am invatat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta.
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult, iti sunt luatzi prea repede.
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit.
Am invatat ca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana draguta (foarte important...fi foarte atent la asta...nu exista exceptzii!)
Am invazat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore de catre oamenii care nici nu te cunosc.
Am invazat ca exista tot timpul o perosana care sa ma critice, dar continui sa am incredere, fiind atent in cine voi putea avea incredere de doua ori…
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul.
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva, trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi inapoi, fara sa ceri aprobarea celor din jur.
Am invatat ca pentru a te descurca iti e de folos farmecul circa 15 min, dupa aceea insa ar fi bine sa stii ceva…
Am invaztat ca indiferent de consecinte, cei care sunt cinstiti cu ei insisi, ajung mai departe in viata.
Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatat ca chiar si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat, cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare...
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima.
Am invatat ca increderea se castiga…
Am invatat sa accept.
Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!
Am invatat sa traiesc.
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi.
Am invatat ca nu trebuie niciodata sa incetezi sa zambesti, chiar si atunci cand esti trist, pentru ca tu nu stii cine s-ar putea indragostii de zambetul tau…
Am invazat ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Am invatat ca scrisul, ca si vorbitul, pot linisti durerile sufletesti…
O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil! De ce? FIINDCA Invata-l!

Intra diriga
Zarva mare
Intr-un giveci se usuca o floare.
Se aseaza la catedra
Deschide catalogul si incepe monologul:
Ca nu-s florile udate , ca sunt geamurile sparte,
Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
Se plimba printre banci si se uita la desene
Unele sunt chiar obscene
Si se apuca de predat o noua lectie de rahat

A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la ?domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata ( asta e mai veche )

La lumina unui felinar stins, cand un caine mort latra la luna m-am gandit sa-ti astern cateva randuri cu lopata caci cu furk se risipesc. Traind in Filipine, departe d figura ta d bidon turtit m-i s-a facut un dor nebun de tine d m-am aruncat in fata masinii d calcat. Bey figura geometrik, pauza intre masele, baga-ti mintile intre dinti k daca iti dau una te fac afis si te pun la spectacol si daca iti mai dau una iti bag copii la cheltuiala. Daca te intereseaza adresa mea adu-ti aminte k la 800 km ai intalnit o fata care facea colectie d prosti. Si daca te intereseaza la ce liceu invat afla k sunt la liceul de smecheri, anul 3 si daca vrei sa-ti demonstrez iti scriu formula chimik:bey molecula de H2 ce crezi ca te-ai smecherit. mai bine studiaza cutia craniana si vezi k e univers proportional!

Sa ai curaj sa spui DA
Sa ai curaj sa spui NU
Si-n fiecare clipa grea
Sa fii mereu acelasi TU
Sa sti sa crezi cand
altii TE INSEALA
Sa te ridici cand
altii TE DOBOARA
Sa poti pastra ce altii
vor s-ALUNGE
Sa stii sa razi
CAND SUFLETUL ITI PLANGE
Si cald tu sa ramai chiar
daca afara ninge.

ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!

Va spun un lucru strict secret
M-am abonat la internet
Si-n prima zi de stat pe chat
9 gagici am agatat

Si le-am chemat la 7 fix
La barul din cartierul X
Cand le-am vazut pe toate 9
Doamne,parc-am intrat la ZOO

Prima-i bruneta cu par drept
Pe maini,pe fata si pe piept
Si m-a privit zambind usor
Trantita intr-un carucior

A doua insa m-a uimit
Cu nasul ei cel ascutit
Putea sa taie castraveti
Dintr-un judet in alt judet

A treia mi-a ranjit cuminte
Cu gura fara nici un dinte
C-un jet de stropi s-a prezentat:
\"Salut,sunt Silvia Scarlat\"

A patra tipa cred c-avea
Vreo 4 tone si ceva
Din fusta-i stramta de nailon
Faceai huse la camion

Pe-a cincea n-o vedeam deloc
Doua grisine-n varf cu-n smoc
Spre mine cand s-a indreptat
De la efort a lesinat

A sase-i buna,ma incita
Insa de-a saptea e lipita
Vai,ce mirifice fapturi
Trei maini,un ochi si doua guri

A opta arata beton
Proptita intr-un carucior
La 83 de ani si-un pic
Mi-a zis ca vrea sa-i fiu gagic

A noua tipa dragii mei
Te dizolvai in ochii ei
\"Eu sunt Mariana\"mi-a soptit
O noapte-ntrega ne-am iubit

Acuma daca vreti sa stiti
De ce am ochii obositi
Si merg mai cracanat putin
Mariana mea era Marin!laughingrolling on the floor

cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu de ce , fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele cand ma gandeam la tine , cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.te am iertat de atea ori sh acum k nici macar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti spun decat un singur lucru. k te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te doare k nu mai suntem impreuna

N-are rost sa ma compari cu el,are17ani,e doar un baietel
El nu stie ce e iubirea,cu tine experimenteaza fericirea
N-are cum sa fie ca mine,ii trebuie contacte,relatii,pile
Daca intra in anturaj,baietii fac ce fac si il scot din peisaj

Ai plecat,m-ai lasat plangand in ploaie
N-aveam de unde stii ca iubirea declanseaza razboaie
Pari nefericita,zambesti fals in decor
Ai vrea sa te intorci la mine,sa te imbat cu amor.

Chiar daca vreau sa par tare,imaginea e o carcasa
Mi-ai zambit odata si mi-ai pus plasa
Din acel baiat de cartier ai facut un mielusel
L-ai lasat plangand ,ai plecat de langa el

Te-ai intors la mine si eu la tine
Am inteles ca despartiti nu ne e chiar bine
Sper sa ajungem impreuna
Ca Ying si Yang mana de mana

Ai mei nu au avut habar cat de sus pot eu sa sar---> acum ca nu mai am nimic de ascuns, pot sa ma duc tot mai sus winking daca sti mel. da un vot hee hee

Am o veste f proasta pentru tine,nu am vrut sa iti spun pana acum pentru ca stiu cum esti,ca o sa suferi si ca o sa te afecteze f mult,m-am gandit k e mai bine sa afli de la mine decat de la altii.Sa-ti spun sa nu iti spun,in orice caz e f grav,nici mie nu mia venti sa cred .Totusi odara si odata tot trebuie sa afli adevarul MOS CRaCIUN nu exista!laughing;-)tonguedon't tell anyone

Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru mine:plangi tu, plang si eu,razi tu,rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci ma uit in jos si rad din nou!;-):pbig grinbig grin

Mai vrei ? FUNDA ?

| CastiCuMicrofon a răspuns:

Cei care ma critica si ma invidiaza, vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nuvor fi niciodata!
funda?

| Assiral a răspuns:

Oamenii se impart in doua categorii: unii cauta si nu gasesc, altii gasesc si nu sunt multumiti.

E timid.e greu sa iti spuna..Ca pentru el esti cea mai Buna...Il roade cand te vede cu altcineva.Ii frangi inima nu te mai juca

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

De-un suflet si-o inima mare, a profitat fiecare.

Diferenta dintre noi 2. este`ca. eu n`am sange de tarfa`n Mine`!