| GeorgianaDragus a întrebat:

Cand spui "filme regizate" ce inseamna?straight face

Ca nu sunt in direct din viata reaalastraight face ci sunt pe roluri si scenarii ca filmele si chestii din astea?

funda >:"

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Orice film are o regie! eu cred ca se foloseste gresit "film regizat", in loc de "film trucat".
Cum sunt la noi emisiunile "Fata lui tata", etc... sunt asa, sa treaca o ora si sa se faca un rating! (adica nu poti tu prins ca calci pe bec, sa intre peste tine cu 2 bodyguarzi sa incepi sa ii iei pe aia la bataie, sau sa fie montate camerele deja in nu stiu ce restaurant unde se duce cuplul respectiv)
La noi poti spune ca sunt "regizate" astfel de emisiuni, adica se stie dinainte ce o sa se intample.

1 răspuns:
| Marcelino a răspuns:

Inseamna ca sunt pe roluri, ca filmele artistice.