| Lipsa47 a întrebat:

Care e cel mai periculos animal de pe pamnat?
funda care raspunde primul.

Răspuns Câştigător
| valorosu1995 a răspuns:

Omul!big grinbig grinbig grinbig grin ista te omoara fara motiv dar un animal te omoara ca sa supravietuiasca!big grinbig grin dar omul fara motiv sau pentru bani1big grinbig grin

18 răspunsuri:
| mnopqr a răspuns:

Cred ca hipopotamul. O fi el asa cum e, dar e responsabil pentru uciderea celor mai multi oameni anual in Africa(mai multi decat orice sarpe).

| vali1985 a răspuns:

Sarpele boa.

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Tantarii,care ma ciupesc vara

| ANAHsneaman a răspuns:

Tantarul cred

| negru30 a răspuns:

Omul - multumesc dar nu vreau funda

| Simina1619 a răspuns:

Tantarul

Nu vă aşteptaţi, nu? Ei bine, este adevărat! Este responsabil de moartea a peste 2 MILIOANE de oameni în fiecare an, fiind principala sursă de infecţie cu malarie. Şi dacă nu era de ajuns, transmit şi alte boli la nu mai puţin de 70 de MILIOANE de oameni anual. Chiar şi în tari ca Marea Britanie, Noua Zeelandă şi Japonia, unde climatul mai temperat a redus populaţia de ţânţari la un simplu motiv de disconfort, aceştia cauzează încă moartea câtorva oameni anual.

Răspuns utilizator avertizat
| Aoki a răspuns:

Omul happy

| PreaSfintitu a răspuns:

Animal nu stiu, dar stiam ca tantarul este cel mai periculos

| Bubu1234 a răspuns:

Leul

| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Varanul.

| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Ah... asa ca o completare, tantarul nu este un animal.

| iulian92 a răspuns:

Crocodilu? cred

| deutzanico a răspuns:

Tantarul sigur.

| TovarasuLyn a răspuns:

Cel mai periculos animal din lume nu este un patruped fioros sau o vietate marina gigantica, ci o insecta aparent inofensiva, cu care avem de-a face deseori: tantarul. Banalul tantar care ne bazaie cand ne e somnul mai dulce, este considerat de specialisti cel mai periculos „animal" din lume. Bineinteles ca exista si o explicatie logica pentru acesta constatare: pe langa mancarimi si disconfort, tantarii pot transmite prin intepaturile lor o multime de boli foarte periculoase, tocmai pentru ca intra in contact cu sangele multor indivizi, unii dintre ei purtatori ai acestor boli. Astfel, maladiile in cauza se raspandesc foarte usor, specialistii find de multe ori depasiti de situatii. S-a estimat ca anual mor 2-3 milioane de oameni dupa ce sunt intepati de tantari. Cei mai multi dintre acesti indivizi traiesc in Africa. Singura solutie viabila pentru combaterea epidemiilor transmise de tantari ramane anihilarea cat mai multora, insa acest lucru este foarte greu de realizat la nivel mondial.

| Miruna_4399 a răspuns:

Depinde in ce sens... unele specii de meduze pot omori un om cu veninul lor in mai putin de 3 minute sau un leu (sau orice alt animal carnivor) te poate sfasia intr-o fractiune de secunda

| narcis97 a răspuns:

Tantarulbig grin

| radurosca05 a răspuns:

Leul cumva?