| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta ditre un prost si un surd?

26 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Un prost e prost pentru că aşa e, nu-l duce mintea. în schimb surdul nu aude. Asta nu înseamnă că e prost pentru că sunt persoane care pot fi inteligente chiar foarte inteligente. Nu am auzit vreodată să fi zis cineva că persoanele care nu aud sunt proaste. Baftă!

| Gizăz a răspuns:

Prostu' e surd la figurat dar surdul nu e neapărat prost.

| BruneTTe a răspuns:

Surdul chiar nu aude iar prostul se face ca nu audelaughing

| mary_4765 a răspuns:

Ar fi una:
Ca surdu e mai destept decit prostu
laughing laughing

| Cleona a răspuns:

Omul prost este un om ce nu invata, e greu de cap si uneori chiar enervant; omul surd este un om cu probleme de auz!

| mika a răspuns:

Absolut nici unalaughing

| AndutzaAndu a răspuns:

Omul prost nu ştie să se facă că nu aude, în timp ce surdul se descurcă de minune...

| Jane a răspuns:

Surdul n-aude, dar le potriveste!
Sper ca te-am ajutat!

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Prostu rade si surdul nu stie de ce sa rada.

| andreyusnice a răspuns:

Un prost nu stie nimic, dar un surd nu iti poate raspunde oral pentru ca nu aude ce zici, dar printr-un anumit limbaj iti poate raspunde. Daca nu stiti un limbaj comun nu puteti comunica.

| RossSaid a răspuns:

Prostul se face ca nu aude happy

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Prostul nu stie sa calculeze iar surdul stie sa citeasca! laughing

| anonimmmmm a răspuns:

Pai surdul e surd de la natura si nu poate face nimic in privinta asta pe cind prostul e prost pentru ca asa vrea el.:::big grin

| Miяu a răspuns:

Daca il pui pe surd sa-ti citeasca o face, dar daca il pui pe prost... Nu!

Cam "idiot" raspunsul meu, da' laughing

| KidoSmart a răspuns:

Diferenta e ca prostu se face ca e prost da surdu surd ramanelaughing

| BoRnY a răspuns:

Salut! Cam niciuna. Fundita?

| bebitzu a răspuns:

Unu-i prost si altu-i surd?! laughing

| Chrystyne a răspuns:

Pai...prostul e prost de cand e el si nu stie nimic.
Iar surdul e surd.si nu aude laughing

| Oana_5036 a răspuns:

Daca un surd si un prost merg pe strada si arunci o moneda in spatele lor doar prostul se intoarce.sau.Surdul nu aude, dar prostul nu intelege.

| AdeEalx a răspuns:

Difernta de o literarolling on the floor)
nu stiubatting eyelashes
poate ca prostu` audelaughing

| GabyGabriela a răspuns:

Prostul poate sa auda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostu' se face că nu aude în timp ce surdul chiar nu poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Persoanele care sunt caracterizate prin acest adjectiv, in urma unor fapte sau vorbe se diferentiaza de persoanele surde printr'un singur lucru : mai aud uneori ce zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E banc. poate asa va dati seama

| Anonim_4628 a răspuns:

Cate o data nu prea e diferenta

| Danutza_6935 a răspuns:

Niciunawinking