| MariaMaryy a întrebat:

Care e diferenta intre desenele anime, manga si chibi?

2 răspunsuri:
| Saddelyx a răspuns:

Iuliac are dreptate mai sus...manga se citeste si e alb-negru, iar animele este ca un film si este si color.In anime, de asemenea, personajele (majoritatea) arata ca un om normal la infatisare.In chibi, ele sunt foarte mici, au ochii mari, gura mica si sunt arata cam ca si personajele din Naruto Pockie Ninja. happy

| Iuli113 a răspuns:

Nu stiu ce e chibi.
Diferenta dintre anime si manga e faptul ca animele merge cursiv ca un film si e color iar manga e ca banda desenata doar ca se citeste de la dreapta la stanga si e alb-negru.