| eubahhh a întrebat:

Care este diferenta intre o blonda si o bruneta? (fara nu exista, sau nu conteaza culoarea parului)sp ceva tonguewinking

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Culoarea parului.

| WestSid3 a răspuns:

Diferenta este de cativa neuroni laughing

| octavianpas a răspuns:

Diferenta este ca au culori de par diferite.

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Diferenta dintre o blonda si o bruneta e ca una e blonda si una bruneta, vesnica discutie despre blonde, brunete pff... ce conteaza culoarea parului, nu conteaza poboaba capilara ci ce se ascunde sub eawinking sunt si din brunete prostute, sunt si din blonde destepte si invers...as vrea sa fie toate femeile vopsite cu parul negru nha sa nu mai fie atatea diferente, sau si mai bine:s se tunda chelelaughingrolling on the floor

| e m i l y a răspuns:

O blonda poate fi in multe situatii parasuta de rezervabig grinbig grin

ps: nu's bruneta, asa ca guralaughing

pps: provocare! ghinionul vostru ca am vazut intrebarea tocmai in acest moment (altfel nu raspundeam nimic), norocul celei care mi-a pus provocareawaiting

| emanuelf a răspuns:

Dincolo de diferenta de culoare a parului exista si o clasificare sociala: blondele sunt vazute ca femei usuratice si proaste, iar brunetele ca femei serioase si inteligente. Eu cred ca adevarul e undeva la mijloc.

| Locre a răspuns:

Ana, ba au da nu se vede la blonde daca normal esti blonda si firul de par e deschis la culoare. Orice om are pana la urma o "mustata", indiferent ce e femeie sau barbat ca asa e normal.

| Locre a răspuns:

Normal dar totusi inestetic pentru femei.

| Dodolo a răspuns:

Blondele nu au mustata. Da, puteti spune ca sunt rea, dar imi place sa fiu asa pentru ca m-am saturat de bancurile de prost gust si de vorbele nepotrivite pe seama noastra.
Cu mult drag, o blonda. >big grin

| Dodolo a răspuns:

Stiu, tot corpul e acoperit de par, dar vroiam sa fiu si eu rautacioasa, am uitat sa zic data trecuta, dar zic acum
raspunsul e pentru cei care fac glume gen blondele sunt niste parasute, totul e amuzant pana la un punct.

| gingasull a răspuns:

Bruneta e mai desteapta, mai aprciata, iar blonda este mai putin desteapta, dupa cum stim, s-au facut si bancuri pe seama blondelor big grin, daca nu exista o diferenta, uneori si de inteligenta, nu se mai faceau aceste bancuriwinking. O sa catalogheze oamenii ca fiind raspunsul stupid fiindca fac "discriminare", dar acesta e adevaru in ceea ce priveste diferenta dintre blonda si bruneta happy

| oleee a răspuns:

De obicei brunetele sunt mai dragute la fata si au ochii caprui si blondele au corp mai frumos si ochii mai deschisihappy (verde albastru)
(nu iau in calcul exceptii)

| Ofiintă a răspuns:

Cum sa nu conteze culoarea parului uh ne-ai intrebet urmatorul lucru ce diferenta este intre o blonda si o bruneta pai pana si un orb ar zice ca este o diferenta fizica adica ca una are parul blond iar cealalta are parul brunet Da ce vroiai sa zicem ca blondele sunt mai proaste daca blonda=proasta atunci eu cred ca tu esti blond rolling on the floor RATAT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O blonda are o infatisare mai de copil, o bruneta mai de printesa mai ales daca e finuta si are parul lung...insa daca e mai vampa la mutra, blonda e vulgara si proasta iar bruneta incitanta si misterioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondele sunt : curve, idioate, cretine, retardate.
Brunetele sunt : destepte, finute, educate.
URASC BLONDELEx(.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim si eu urasc brunetele

si eu sunt blonda ...ma mandresc si spre deosebire de multe panarame brunete lumea ma considera mult mai desteapta si mai dragutaphbbbbtphbbbbtphbbbbt

de la o blonda pentru toate panaramele BRUNETE:*::*:*

| MGee a răspuns:

Singura diferenta evidenta ar fi culoarea parului. Totusi daca stam sa ne gandim, diferenta comportamentala sau diferenta in gandire, o face mediul din care provine respectiva, educatia pe care a primit-o si multe alte aspecte. Fiecare are dreptul sa ii placa anumite lucruri sau sa nu ii placa. Eu am fost bruneta de cand m-am nascut, dar incepand din 2010 sunt blonda si ma mandresc cu asta.Toata lumea imi spune ca imi sta mult mai bine asa si sunt in continuare o persoana inteligenta. Nu conteaza culoarea! Conteaza ce ai in creieras si conteaza de unde vii, cum ai fost crescut, ce ai invatat, ce ti-a placut cel mai mult(sa inveti, sa te distrezi.etc)

Multa bafta in gasirea diferentelor happy
Cu stima, o fosta bruneta, actuala blonda.

| barangino a răspuns:

Pentru alea care zic ca blondele sunt mai destepte decat brunetele inseamna ca ne invidiaza pe noi brunetele si ar vrea sa schimbe ceva la noi dar din pacate nu se poate asa ca invidiatine in continuare :-p