Anna
| Anna a întrebat:

Care este serialul vostru preferat si de ce?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

Lost este preferatul meu, este un serial de calitate, care imbina trasaturi din mai multe genuri de film. comedie, drama, romantic, chiar si trihller, rolurile sunt bine alese si jucate cu succes de actori, vi-l recomand cu caldurawinking, vizionare placuta happy

28 răspunsuri:
Anna
| Anna explică:

Al meu este "Lost", singurul serial din istorie in care fiecare sezon e mai tare decat cel anterior. Pur si simplu m-a captivat!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu am avut foarte multe seriale preferate de-a lungul timpului - cele care erau gen "Spitalul de urgenta", "Dr. House", "Anatomia lui Grey" sau "Jordan" imi placeau pentru ca profesionalismul medicilor salvau oameni sau rezolvau situatii incalcite (Jordan) cu ajutorul tehnologiilor moderne. Ma impresioneaza si mi-as dori ca in fiecare spital sau ca fiecare doctor sau asistenta sa fie atat de preocupati de soarta oamenilor cum sunt in filme.
Mi-a placut mult serialul MONK - care imbina serialul politist cu cel de comedie / pentru ca era vorba despre un geniu al detectivilor (ca si Sherlock Holmes) - care nu depunea efort si rezolva totul cu ajutorul inteligentei, dar in acelasi timp era tragi-comic faptul ca avea atat de multe fobii incat nu se putea concentra decat daca toate erau curate, drept asezate... Oricum actorul principal a jucat extraordinar, filmul fiind nominalizat pentru Premiul Globul de Aur in fiecare an de cand a inceput serialul - 2002 pana in 2009. Filmul a primit premiul Globul de Aur in 2003.
http://www.cinemagia.ro/filme/monk-5945/premii/
Tony Shalhoub primind premiul Emmy in 2003, 2005 si 2006
http://www.cinemagia.ro/actori/tony-shalhoub-3109/

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dr. House, fiindca e cu medici si a fost o adevarata provocare pentru mine. In ultima serie devenise cam SF si nu mi-a mai placut atat de mult.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie imi place mult Lost big grin Este foarte interesant serialul asta happy

eileen
| eileen a răspuns:

Prison Break... m-as mai uita o data la toate seriile!

| borsec a răspuns:

Neveste disperate, singurul serial din care nu am pierdut nici un episod, si mi-a mai placut si Totul despre sex.

| kh1ss a răspuns:

Monk... este despre un detectiv american care este obsedat de ordine... este f haios serialul tongue

| Wtf9000 a răspuns:

Singurul serial la care pot sa ma uit 45 de minute in continuu, fara sa ma plictisesc, este Prison Break. Da dependenta se pare. happy

| Dl.Inginer a răspuns:

Mie tot Lost imi place. E foarte complex, actori tari, replici celebre.Nu ma satur de el.Si prison breake era tare odata, acum s-au prostit rau de tot!

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Si eu sunt mare fan Lost. mi se pare cel mai adevarat serial! Nu am cuvinte, imi place tot...ma tine in suspans de fiecare data si niciodata nu ma plictiseste.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Battlestar Galactica, Smallville, Lost, 24
Mai multe detalii am scris aici:
http://www.selfhelp.ro/2009/03/seriale-tv-vs-filme-cinema/

| tukhey23 a răspuns:

'Scrubs'... imi place, ca e serial exclusiv pentru tineri, si imi place la nebunie happy

| Ea a răspuns:

Cel mai frumos a fost "Elisa di Rivombrosa". Mi-a placut faptul ca in fiecare episod se intampla ceva important. In plus... ador filmele de epoca :X

| Delia 75 a răspuns:

Gossip Girl - este captivant si ma binedispune.

| hashe86 a răspuns:

Grey's anatomy e serialul la care m am uitat cel mai mult, cred.
la fel pentru ca e cu medici, e drama dar are si umor.
si eu am vizionat lost primele 2 sezoane apoi am intrerupt si mi a pierit cheful.

| christian a răspuns:

Lost, pentru ca ma tine cu sufletul la gura si e din ce in ce mai tare.Nu a dat-o'n Sf-uri niciodata.

| andi a răspuns:

Atlantis. imi plac s. f.-urile,

| Foca_4528 a răspuns:

Sincer... cred ca o sa radeti, serialul meu preferat este "REGINA".
Eu ma uit la "Regina" findca este foarte amuzant Statica, acest serial te face alt om, vil recomand!
Ana mi-a placut intrebarea tawinking tot asa!

| eumi a răspuns:

"Misterele Annei"

| nicp a răspuns:

"Friends". Ma binedispune si fetita mea danseaza pe melodia de inceput happy.

| buburutza a răspuns:

Grey`s anatomy.Am vazut toate cele 5 serii in cateva zile de am inceput sa ma gandesc la fiecare durere ca am vreo boala incurabila. Abia astept sa apara ep.21 din seria a 5-a.
Pe langa atatea boli sunt si cateva povesti de dragoste, care pe mine ma fac sa nu ma dezlipesc de la tv sau pc.

| lady love a răspuns:

Mie-mi place,, mesaje de dincolo" e ff interesant.ma pasioneaza existenta unei astfel de lumiwinking
e fff trebuie.happy

| Monyktza a răspuns:

Am o gramada dar top 3 ar fi: 1. All Saints 2. Stargate-Sg1 3.Sanctuary. xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm..cum ai zis si tu..Lost.Intr'o vreme ma uitam la Neveste Disperate.Acum ma uit la Gossip Girl si dupa vreau sa incep Prison Breaklaughing
toata lumea il lauda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serialul meu preferat este Blood Ties ...imi place la nebunie.este in fiecare vineri si sambata si incepe cam pe la 23:30-00:00... ti-l recomand e super mistoo...este vorba despre o fata care este detectiv particular si un vampir care o ajuta la tot felul de cazuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nu ma uit la niciun serial decat telenovele cand nu am ce face rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serialul meu preferat blood tiest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place mult BLOOD TIES dar vreau sa tiu cand incepe