| Andreea9222 a întrebat:

Care imi da si mie cat mai multe detalii despre invatamantul la distanta, ot ca am tot auzit acest termen dar nu stiu ce presupune?
Sa zicem ca vreau sa fac o facultate la distanta. Ce presupune?
cel care ma lamureste cel mai bine are fundita

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Facultate la distanta inseamna sa faci doar cursurile (fara seminarii) vineri/sambata/duminica ( daca vrei) si dai examenele ca toti ceilalti, e bine sa faci o facultate la distanta daca ai un loc de munca si daca iti trebuie neaparat o facultate ( asta pe la 30-50 de ani), sau daca vrei sa mai faci inca una in plus paralel, sau daca nu ai bani de o facultate la zi, pentru ca nu e bine sa faci o facultate la ifr (distanta) pentru ca nu inveti nimic, tot ce o sa ai, o sa fie decat diploma, care nu prea o sa te ajute in viitor daca vrei sa faci ceva dupa facultate.

1 răspuns:
| samur1 a răspuns:

Presupune sa te duci bou sa te intorci vaca! Daca vrei sa ai "valoare" faci o facultate la zi la stat!