| deeDEE1269 a întrebat:

Care imi da si mie niste mesaje de craciun mai haioase asa

Răspuns Câştigător
| NorbertIsMyName a răspuns:

Te uiti cu jind prin vitrine si din genocid mai iei o dusca, ai nasul rosu de la frig si pe Hrusca nimeni nu-l impusca.

Esti un fel de Mos Craciun - ai in loc de sac o punga si dupa cate un colind de-al tau se aude "urmeaza statia cutare.person pe partea stanga".

De mic recitam din Goethe si jonglam cu maxime din Voltaire dar nici pana la aceasta frumoasa varsta un pot sa-l suport pe Hrusca si nu stiu ce-i ala ler.

Ai avut cel mai frumos Craciun cand l-au impuscat pe Ceausescu si acum te-a plesnit tristetea cand te gandesti ca te asteapta un viitor mai negru ca ficatu' lu' Basescu.

Sa ai un an mai bun si cand e vorba de necaz sper sa nu fii prezent si sa cada norocul peste tine ca ala in Parlament.

Chiar daca esti gropar - macar acum in Ajun, te rog sa lasi lopata si sa te bucuri de Craciun.

Ai avut un an bun, ai fost sincer, modest si umil, ai dat de-o parte problemele ca Basescu in copil.

Daca ma iei cu Feliz Navidad eu te iau cu Bahto delo delo si cand vine vorba de pictura daca-mi vorbesti de Rubens eu ma gandes la Barrichello.

Desi esti medic de garda - in seara asta esti Santa Claus si daca mai mergi schiopatand... o sa-ti zica lumea House.

Nu-l mai cauta pe Mosu' ca iti face fundul rosu.

Sa primesti cadouri frumoase, decorate cu fundite si Daniela Crudu sa-ti fie una dintre craciunite.

Dau mesaje de Craciun pentru tine si pentru micutii din West Bank care in aceste momente de sarbatoare isi iau alocatia pe tanc.

Craciun Fericit - chiar daca mori de foame - te hranesti cu bucuria ca se asculta telefoane.

Iti urez un Craciun Fericit pentru ca nu prea te vad bucuros, la fel ca stilistul Darta.tu esti mai copilaros.

De cand dormi prin canale...parca ai ajuns o ruina, macar acum de Craciun uita de gripa porcina.

Macar de Craciun pleaca din parcare si intoarce-te la ai tai, pana si Lady Gaga e o doamna-n felul ei.

Desi muncesc cel mai mult - la sah primii cad pionii, bucura-te de masa de Craciun alaturi de Nikita si Naomi.

Cu ocazia Craciunului iti doresc sa ai liniste in casa ca la un derby pe stadion si sa traiesti pana il vezi pe Vadim Tudor inotand bras pe lacul Balaton.

Mai pune mana pe carte, mai redu din retardare...tu si la filme porno te uiti cu subtitrare.

Iar sarbatoresti Craciunul cu pufuleti si caramele si parca iar de aud zicand "chiar ca ar merge o friptura la aceste gogonele".

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=mesaje+haioase+de+Craciun
Câte vrei.

| NorbertIsMyName a răspuns:

1. Stelele sclipesc peste noaptea de Ajun si afara ninge iar. bucura-te de Craciun.chiar daca esti boschetar.

2. Fulgii cand incep sa cada… se asterne iar zapada, pe strazile poleite…multi betivani or sa cada…(Morala: Sa nu beti de Craciun)

3. In ziua de Craciun cand te indopi cu porc si sarmale si n-ai timp nici sa suspini…eu am sa-ti aduc aminte ca nu e bine sa consumi excesiv sare, zahar si grasimi.

4. Chiar daca tot restul anului esti un cocalar nespalat, pentru mine – de Craciun esti mai bun, esti adevarat.

5. Urarile mele de Craciun sunt incarcate de bucurie, zapada si un An Nou fericit si din cand in cand sa faci apel la ratiune sau macar sa-i dai un bip.

6. In acest Craciun bantuit de recesiune trebuie sa ne platim taxelet si sa ne punem poftele-n cui…si Barak Obama a recunoscut ca a muncit la negru macar o data in viata lui.

7. Vin sarbatorile de iarna.vine Craciunul.ne asteapta inca un an…ma gandesc cu groaza cum o sa mearga economia.la ce fata are Stolojan.

8. Sarbatori Fericite si un brad cat mai frumos, sa vina Mos Craciun cu un Ferrari si sa plece pe jos.

9. De sarbatori fi mai bun, fi adevarat, cu calu lu vasile sa ne luam dupa gorile…

10. Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)

| bogdanz04 a răspuns:

Nu te supara dar pe asta o stiu de la RObotzi: De crăciun fii nebun fi handicapat.

| deeDEE1269 explică:

Multumesc de raspuns dar unpic mai obscene nu aveti ca e pentru un prieten de al meu mersi vas da funda la toti dar nu pot