| kidzor2011 a întrebat:

Care sunt pasii pentru crearea unui lac de pescuit? Ce ar trebui sa pun pe fundul lacului ca sa nu pierd apa acumulata?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Lacurile se construiesc in zone pline cu izvoare! Nu poti sa faci tu o groapa si s-o umpli cu apa si gata lacul big grin apa din ea s-ar imputi foarte repede mai ales daca ar fi si pesti in ea...

| kidzor2011 explică (pentru lpavel):

Precizez ca am o sursa de apa de la un izvor

| lpavel a răspuns (pentru kidzor2011):

Daca izvorul nu se afla pe fundul lacului pe care il vei construi atunci apa se va imputi iar pesti din ea vor muri!

| kidzor2011 explică (pentru lpavel):

Observ ca nu ai experienta in domeniu, multumesc oricum pentru ajutor.

| lpavel a răspuns (pentru kidzor2011):

Daca zici tu...