| AlexXxSudStiL a întrebat:

Cat costa sa dai de permis categoria B daca ai doar 17 ani?big grin:X

6 răspunsuri:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

Școala plus cheltuielile ( teste psihologice si medicale ) te vor ajunge undeva la 10 milioane lei vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face scoala la 18 ani fara 3 luni happy si dai examenul dupa 18 happy pretul nu este in functie de cati ani ani.sunt tot felul de oferte daca detii card StudCard happy pentru elevi si studenti, dar nu stiu cum se procedeaza, eu maine am ultima data conducere, si luni trebuie sa-mi dau salawinking daca vrei sa te apuci te sfatuiesc sa inveti worried. eu am platit 8mil jumate fara analize si tot ce mai trebuie, si aveam 18 fara o luna :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 17 ani nu poti sa faci scoala. O poti face cu maxim 3 luni mai repede. Dar nici asa nu poti sa dai examenele(sala si orasul) pana nu ai minim 18 ani si o zi. Crede-ma ca stiu ce zic: eu am dat acum 2 luni. Iar pretul scolii nu difera in functie de varsta. Sunt oferte pentru: elevi, studenti, pensionari, etc. Dar in nici un caz nu difera in functie de varsta. Totul costa aproximativ 10-12 milioane. Bafta!

| ghitza_2903 a răspuns:

Poti face scoala inainte cu 2 luni sa implinesti 18 ani, dar nu poti da examenul numa daca ai 18 ani impliniti. Cat despre pret, acesta difera de la o firma la alta.

| AlexXxSudStiL explică:

Dar eu am inteles... daca ai 17 ani ai o reducere...si nu ajunge exact la fel si intelesem ca merge sa dai sala inainte cu cat timp vrei, si traseul cu 3 luni inainte.straight face

| BarboseluSabin a răspuns:

Eu sunt la scoala profesionala la profilul mecanic auto.mentionez ca am 16 ani si din cate am auzit pot sa fac scoala acum cu instructorul scolii.stiti cumva daca dupa ce termin scoala pot sa dau si examenele asta insemnand la 17 ani?

Întrebări recente