| ana19anamaria_5941 a întrebat:

Cat imi iese media cu urmatoarele note: 10, 10, 10, 10, 10 (adica 5 de 10) si cu 7 in teza? crying(. as calcula eu dar nu tiu cum se calculeaza cu teza. multumesc

Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Uite un calculator de medii, este foarte util. Foloseste-l cu placere, pa, pa :)

http://mate.info.ro/Resources/ro-RO/Calculator_de_medii.aspx

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ce note ai ești de tot râsul să nu știi să calculezi!
Pa, pa.

| ana19anamaria_5941 explică (pentru Legiuitoarea):

Vaaiii. site-ul asta e facut sa raspunzi la intrebare daca stii, nu sa comentezi tu. tongue

| OnuOnulică a răspuns:

Lol, esti culmea bai fetita... laughing plangi pentru un 7.
E clar ca, minti nu ai cum sa ai 10, 10, 10, 10 si 7 si nu sti sa faci media.

| ana19anamaria_5941 explică (pentru OnuOnulică):

Si chiar crezi ca ma intereseaza ca nu ma crezi tu? a vrut sa pun o simpla intrebare dar vad ca nu se poate pe lumea asta fara sa comentati. oricum nu am nevoie sa ma crezi tu. motivul e ca teza a fost aproape de nivel de olimpiada NATIONALA din cauza unei prostii pe care a facut-o clasa noastra! loser

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai aduni notele apoi le imparti la cate sunt inmultesti cu 3 aduni cu teza si imparti la 4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt 10+10+10+10/4=10, 10 X 3+ 7 /4 =9, 25

| AwaZoh98 a răspuns:

Pe bune?! ai 5 de 10 si in teza ai 7?! laughing In fine.
Raspuns: 9.25winking

| Arcani a răspuns:

Sa te invat ceva; Daca ai zece la oral numai zece sin in teza ai:
10 iti iese 10 fix
9 iti iese 9, 75
8 iti iese 9, 50
7 iti iese 9, 25 adica media ta.
Asta se aplica doar daca ai zece la oral se scade mereu 25.

| ana19anamaria_5941 explică (pentru Arcani):

Mersi. nu esti ca ceilalti, sa comentezi. big grin happy

| claudiamis a răspuns:

9 calculezi m.a. a notelor din catalog, o inmultesti cu 3, aduni teza si impati la 4

| BuxyAmstaff a răspuns:

3 ori media din oral plus teza totul supra 4.
In cazul tau media iti iese 9, 25

| xV3N0Mx a răspuns:

9.25 Media notelor + teza impartit la 4 in cazul tau 50/5(note)=10*3+7(teza)=30+7=37/4