| MiuuuxD a întrebat:

Cate kg are o vaca in general?

15 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi aici greutate /rase bovine :http://www.bovine.home.ro/rase.htm

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @MiuuuxD! Vaca este un mamifer masiv, cu o greutate de 400 - 500 kg, si o lungime a corpului de peste 2 m. Stomacul lor este alcatuit din 4 compartimente.
O zi cu zâmbet să ai!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @MiuuuxD! Vaca este un mamifer masiv, cu o greutate medie de 400 - 500 kg (în funcție de rasă poate cântări mai mult sau mai puțin), si o lungime a corpului de peste 2 m. Stomacul lor este alcatuit din 4 compartimente.
O zi cu zâmbet să ai!

| anutza a răspuns:

Vaca are o greutate de 550-600 kg, iar taurul 900 kg. Viteii la nastere cantaresc 25-30 kg.

| PetreConstanta a răspuns:

Nu stiu ca nu am avut nici una in proprietate

| Birjaru a răspuns:

Intre 45 si 750

| DanielJackson a răspuns:

In jur de 400kg

| D3eaa a răspuns:

Depinde de vaca laughing

| szergiu a răspuns:

Cantareste-te happy.

| irina_3186 a răspuns:

Pai, masa corporala a unei vaci poate ajunge si pana la 400 de kg, dar in general ele au cam 250 kg, asta desi sunt ierbivore

| kamikaaze a răspuns:

Cat tine.