| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi v-ati gandit vreodata sa va sinucideti?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu m-am gandit in trecut dar vad ca in viata o sa am parte si de bucurii si nu mai am gandul la sinucidere.

| iiDouaPuncteParanteza a răspuns:

Da.pestru ca viata e de rahat in tara asta...big grin Dar uite ca ink n-am facut-o

| kindness a răspuns:

Mda.a fost odata, cand credeam ca nu mai am nici o sansa, plangeam mereu, lesinam, am avut necazuri peste necazuri.mereu, insa acum ma caiesc, fiindca viata Dumnezeu ti-o da ca sa o traiesti nu ca sa ti-o iei singurstraight face am invatat asta de la cei de pe TPU si le multumesc pentru sfaturihappy multi isi doaresc sa traiasca si nu mai pot. iar alti in loc sa-si traiasca copilaria si-o distrug[ si cred ca si la ce ma refer. droguri etc].sa nu te gandesti sa iti iei viata, gandeste-te doar ca urmeaza, si va urma ceva bunwinking

| JUST1ANIME a răspuns:

Sicer,m-am gandit laughing

| anutzica001 a răspuns:

Pentru ce sa te gandesti la asta e doar o prostie care pe moment pare atat de buna, chiar ultima solutie dar nu trebuie sa pui in aplicare asa nebuneste gandeste-te cate lucruri vei pierde asa

| djalexandrual a răspuns:

Eu de multeori pentru ca parintii mei se tot certau. tata fuma. fratele meu ma batea, cand am loat cutitul in mana am spus sa incerc sa rezolv.Asa a fost, tata de 2 ani nu mai fumeaza, parintii mei se inteleg perfect, iar fratele meu :acum il bat eu pe el.

| pokemonfan2000 a răspuns:

O_O Eu niciodata.

| Bogdanst a răspuns:

Salut,si eu am patit-o o data trebuie sa recunosc nu imi este jena de a recunoaste,eu am urmat un tratament si acum nu mai am nici o treaba,te duci la medicul de familie sa iti dea trimit ii spui ce simptome ai fara nici o jena, este si din cauza la stress, nervi si lipsa de vitamine care duce la depresie eu eram in depresie care inseamna:
Si sa citesti din acest articol iti spune si cauzele si tratamen nu ma sa citesti cu atentie
http://www.sfatulmedicului.ro/......lescent_17
Este luat din articolul de mai sus.
Depresia este o tulburare a dispozitiei (starii sufletesti) care determina copilul si adolescentul sa se simta trist sau sa fie irascibil o perioada lunga de timp. O persoana tanara care este deprimata nu se mai bucura la scoala, la joaca si in compania prietenilor si poate fi lipsita de energie sau poate avea alte simptome. Ca si la adult, simptomele depresiei variaza de la usoare la severe si de la o persoana la alta. Depresia poate dura o perioada lunga de timp si poate avea o evolutie ciclica, cu perioade de boala urmate de perioade fara semne de boala. Depresia cronica, forma medie denumita si distimie, apare atunci cand un copil se simte infrant cea mai mare parte a timpului, timp de un an sau mai mult. Atat forma medie cat si forma grava a depresiei poate fi tratata cu eficienta.
Iti urez sanatate din plin si nu mai pune toate la suflet o sa treaca de la sine si sa nu mai gandesti negativ si doar POZITIV. Sper ca ti=am fost de ajut-o o zi buna.

| Cineva3 a răspuns:

Doamne fereste niciodata si nicioadata nu o sa fac asta dumnezeu ti-a dat o viata traiesteo ca stie el cand sa ti-o ia

| lawynutza a răspuns:

Never si nici nu cred ca o s-o fac (sa ma gandesc) dar de ce intrebi un lucru ca acesta?

| miky_4070 a răspuns:

Niciodata!laughing)

| Ela_4663 a răspuns:

Eu. de fiecare data cand am o problema mai serioasa. dar niciodata nu ajung la asa ceva, pentru ca inevitabil,, in momentele alea ma gandesc la prietenul meu(suntem logoditi) si nu vreau sa-l fac sa sufere, mai ales ca urmeaza sa ne casatorim! Iar problemele care ma face sa ma gandesc la asta nu sunt din cauza lui. ne intelegem perfect!

| AlexandraSmiley a răspuns:

Da! Nu doar o data

| DeMenta_9368 a răspuns:

Neah. Nu merită.oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu m-am gandit niciodata sa ma sinucid pentru ca viata e frumoasa! Trebuie sa te bucuri de viata! pup pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughinglaughingSunteti foaarte amuzanti
Nu am spus ca eu vreau sa fac asta(Nu acum)
Faza e ca eu sunt adolestect si am foarte multi prieteni care au avut de gand sa o fata si destui care chiar au ajuns acolo(Noroc ca nu a murit nimeni)
Ma fascinat acest lucru.Se pare ca pentru adolescenti este mult mai usor sa te gandesti la asa ceva.Eu am efectuat un fel de studiu si se pare ca am avut dreptate.
Cei care au spus nu probabil mint sau probabil nu sunt adolescenti.