| faimosul28 a întrebat:

Cati tineri merg la tara pentru a ajuta la treburile gospodaresti? ex: sapa!

Răspuns Câştigător
| claudya a răspuns:

Putini...pt ca prefera sa se distreze nu sa munceasca...

21 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu nu merg, nu prea am ocazia, dar cand prietenii mei au nevoie de ajutor ma pricep sa spal vase, varuiesc copaci, sa vopsesc garduri, spalat usi, geamuri.etc
@emil-nu ziceai ca ai iesit la pensielaughing?

| psiholoaga a răspuns:

Eu nu, nu am unde si nici nu imi place. Gradinaresc insa pe la ai mei, plantez floricele, copacei...

| psiholoaga a răspuns:

Emil, tu nu esti tanarlaughing lasa noua generatie sa se afirme, nu te mai baga la sapa lor!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Bunicii mei stau in Bucuresti...si tot nu ma duc sa-i ajut... daca ar fi stat la tara...nici atat!laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@ Emil: e vorba de tineri, nu de copii!

| Parintele a răspuns:

Ma doare spatelehee hee

| lia a răspuns:

Eu am mers cu bunicii mei la "teren", sa ii ajut la mancat agude laughing Si bunicii mei nu stau la tara, ci la o casa in oras. Se pune Faimosul?

| Dl.Inginer a răspuns:

Acum 3-4 ani imi vizitam bunicii mai des decat acum si ii ajutam si la treburile gospodaresti inclusiv datul cu sapawinking

| anonim a răspuns:

Eu.

| anonim a răspuns:

@zbenguici-mea culpa, credeam ca si copii pot fi inclusi in discutie
@psiholoaga-ai dreptate, nu sunt tanar, sunt copil. laughing

| anonim a răspuns:

@anna-ai vazut cat de usor poti fi mintita? laughing laughing tongue

prfml
| prfml a răspuns:

Eu cand ma duceam la sapa nu ma lasa sa sap pentru ca eu rupeam sapa si se lipsea de mine, cu coasa la fel o rupeam si pe aia, cand ma lua la cules de prune calcam in ele si iar nu mai ma lua. Eu gandeam in felul urmator, ii faceam pe ei sa nu ma vrea ca sa nu zica ei ca sunt lenes.

| forever4you a răspuns:

Eu nu sunt alergica la mediul rurallaughing

| Brigitta a răspuns:

Eu in fiecare an ma duc o saptamana la strans prune si mere, se pune?happy

| moonY a răspuns:

Imi face rau soarele

| lily1970 a răspuns:

Prfml foarte inteligent, cand vrei sa scapi de munca, faci praf obiectul muncii.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ui! era sa-mi scape un raspuns, nu intru la categoria de varsta. spor la sapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapa nu mi-e prietena, insa furca si grebla da happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot atatia cat folosesc si prezervativu`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As fi vrut sa ma duc...dar...nu i-am cunoscut pe bunicii de la tarasad... poate mi-ar fi facut placere