| valy40 a întrebat:

Am doua prietene si nu stiu cu care sa ma insor. Una este din neam de intelectuali si nu se impaca cu treburile gospodaresti, iar cealalta este de la tara gospodina desavarsita, dar nu are dictia si staiful celeilalte

Răspuns Câştigător
| s3xy0girl20 a răspuns:

Iao pe cea intelectuala, nu te va face de ras in societate, e rafinata cei mare chestie o sa se obisnuiasca si cu treburile gospodaresti poate invata sa gateasca dar cea de la tara mai greu sa fie o doamna rafinata, cu studii
dar oricum depind epe cine iubesti cel mai mult, nu uita, e un legamant pe viata nu pe un an sau 2!
Sper ca te-am ajutat!:*

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Alice-de ce crezi ca nu se poate gasi o fata cu ambele calitati?

| Pitic a răspuns:

Duceti-va in tarile arabe si le ia pe aman2hee hee)
glumesc
Poi gandeste-te si tu, daca o iei pe cea care e din fam d eintelectuali o sa ai ce vb cu ea si poate sa invete sa gateasca, insa cea care e de la tara si vrea la cratitza nu stiu, vrei sa vorbesti doar tu?

| andree_5411 a răspuns:

Ce simti pentru fiecare?
Cea din neamul intelctualilor pare a fi genul de"diva", femeia dorita de toti, feminina din toate puctele de vedere, puna la pat[probabil]. dar care sigur te va insela daca nu ii dai ce vrea si daca nu o satisfaci.
Cea de la tara nu te va insela niciodata.este desavarsita, stie face traba si se poate obisnui la pat, exersand.
O poti face femeie rafinata. o poti imbraca frumos.si gata.
Deci si prin urmare : fata de la tara e mai buna mereu.
Succes.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| blaa a răspuns:

Cea cu care te intelegi cel mai bine.winking.

| Alice_3718 a răspuns:

Tu ce cauti? O gospodina sau o intelectuala? Ca amandoua rar se poate. Ce treaba are cartea cu cratita? Cred ca daca iti raspunzi la intrebare, vei afla singur cu care sa te insori happy

| Alice_3718 a răspuns:

Annia, citeste cu atentie ce am scris. Nu am spus ca nu se gaseste o femeie cu ambele calitati, ci ca RAR se gaseste, adica exista, dar mai rar. Pentru ca intotdeauna vei vedea aceste 2 "calitati" diferentiandu-se. Unele aleg cariera, altele familia. Amandoua RAR se gasesc. Acum ai inteles, fetita?

| Secretly a răspuns:

big grin cea pe care o iubesti.pe cea de la tara o poti invata chestiile cu dictia... dar pe cealalta nu cred ca se va mai impaca cu treburile gospodarestihappy

| georgi002 a răspuns:

Pai casatorestete cu cea pe care o iubesti.Si bineinteles e important sa fie o fata descurcareata.Depinde cu cine crezi tu ca te-ai potrivi cu o fata stilata sau cu una mai putin...