| 1968 a întrebat:

Ce aduce anul 2012, e adevarat ce spune?

Răspuns Câştigător
| girlxx21 a răspuns:

Nimic nu se stie cu exactitate. In biblie scrie ca totul se va termina in apa si foc. dar nu se precizeaza anul. Altii spun ca 2012 este anul apocaliptic pentru ca atunci se termina calendarul maiash. Poti sa iei filmul documentar Nostradamus 2012

23 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, am vazut eu pe youtube si pe 0TV happy
Si am mai auzit ca marmota era in concediu, nu mai invelea ciocolata in staniol. happy

| ViVi a răspuns:

Sper ca nulaughing

| hândel a răspuns:

Ce a adus si anul 2000, o alta "profetie". Eu nu cred un cuvant din ce se spune, si am citit sute de articole cu acest subiect. Totul pare o farsa elaborata, care a evoluat prin cunostinte, putin cate putin de la fiecare pana la "profetia" actuala. Parerea mea.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

O sa vedem noi tongue

| Cryssy a răspuns:

Nu e adevarat nimic. happy

| Cryss a răspuns:

Sper ca nu inca o poveste cu gaura neagra laughing.

| Sabwy a răspuns:

.prostii. nu cred,.

| StarDust a răspuns:

@litlle si simple nu neaparat.inseamna ca evolueaza. oricum nu cred in chestiile astea. daca aduce sa aduca laughing) om trai si om vedea

| alexdop21 a răspuns:

Singurul lucru care o sa distruga pamantul or sa fie poluarea, cauzata bineinteles de noi oamenii! Si asta deja a inceput si eu cred ca daca nu o oprim repede o sa fie ireversibila, si asta sigur nu o sa se intample in 2012

| Jonsdottir a răspuns:

Nu stii pana nu vezihee hee

By Dy
Xo~Xo

| ToxiKat a răspuns:

Citeste "Inuaki, reptilianul din mine"... e o carte foarte interesanta legata de asta...tot de la un utilizator TPU stiu de ea...nu e adevarat ce se zice de 2012... e doar o profetie...cica in 2012 se vor intampla niste lucruri mai ciudate...cum ar fi furtuni, cutremure foarte puternice, vulcani stinsi de sute de ani vor erupe.sunt un fel de semne referitoare la ceea ce se va intampla mai tarziu...nu se stie cand...asta am citit in cartea respectiva...acum, daca ar fi sa o luam pe alta parte...numai Dumnezeu stie...

| danutza a răspuns:

Daaaa iti dai seama ca deja trebuie sa imi programez moartera cu cateva zile inainte de marele eveniment laughing :-J
numa minciuni si aberatzii straight face

| shishilik a răspuns:

Daca as fi ghicitoare probabil as sti... dar nu vad in viitor...va trebui sa stau sa astepthappy... i can't waitlaughing

| miricutza a răspuns:

Da tot ce se spune este ff adevarat! Ca si gaura neagra chatterbox! Sunt doar speculatii oh go on! nu trebuie sa ne facem griji in urma unor speculatii si vorbe filme si tot felul de alte metode de informare care sa ingrijoreze populatia oh go on! oricum unele au un mesaj ff bun daca il intelegi! gen poluarea si incalzirea globala bla bla!

| bonny a răspuns:

Eo stiam de un foc. ca ortodocshii din ierusalim se duc sa iau lumina si daca lumina nu mai vine ala e sfarshitul lumii...acum nu stiubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Alinierea planetelor, un nou început, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum am mai spus in calendarul Mayas cea de-a 5 a Lume se sfarseste in 1987, a 6a Lume incepe in 2012 ceea ce inseamna ca noi acum ne aflam intre doua lumi, iar asta se numeste "Apocalipsa" sau "Revelatia" si inseamna ca adevarul ne va fi revelat, nu ca va veni "Sfarsitl lumii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@simplegirl daca se incepe lumea a 6a nu inseamna ca se sfarsteste lumea a 5a? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@little angel, lumea a5 a s-a sfarsit in 1987.In 2012 o sa fie un nou inceput nu sfarsitul lumii.Eu cel putin asa am citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu găurile în stratul de ozon ce continuă să crească și cum soarele va avea cea mai puternică strălucire în anul 2012, sunt mari șanse să murim cu toții în flăcări și inundații.
But hey, priviți partea bună a lucrurilor. Se poate și scăpa, vă duceți în spațiu până se termină toată treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma e adevarat.mai ai putin si faci saltul cel mare.deja s-au pus in vanzare biletele.numai dus.pa-pa. eu mai raman.mai am atatea de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred. Nici macar Iisus Hristos nu stie cand va fi sfarsitul lumii. Doar Dumnezeu Tatal. Eu zic ca lumea din ziua de azi se increde prea mult in stiinta, in loc sa aiba nadejde.

| twidi a răspuns:

Haideti sa plecam pe martelaughing