| AdyYnNnNn a întrebat:

Ce carti preferate aveti? dar autori? cine a citit Initierea? :X

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happy. M, greu de spus. poate"Pe aripile vantului","Domnisoara Cristina", pot sa spun ca mi-a placut"Invitatia la vals"-am plans cand am citit-o:-s.Autorithinking Eliade, Shakespeare, Agatha Cristie, Eminescu-poezii...Nu am citit Initierea, dar am s-o includ in lista viitoarelor carti pe care le voi citi.Ai grija de tine!happy

9 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Petre Bellu - Caine vagabond. E o carte care m-a schimbat...

| thisissolawl a răspuns:

Pei cartea mea preferata e Colt Alb

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Buna! Cartea meapreferata este "Singur pe lume". Iar autorii mei preferati sunt Jules Verne, Dumitru almas, Mihai Eminescu...etc. Dar ai tai?:X

| AdyYnNnNn explică (pentru ☆ Danny☆):

Autorii mei preferati: Eliade :X, chiar si Preda, Nick Baron, Eminescu-poezii :X:X, Rebreanu, Ionel Teodoreanu etcwinking

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Aa scuze nu am mai raspuns la ultima intrebare...Eu nu am citit o dar am auzit ca este super si planuiesc sa o citesc.

| Freky a răspuns:

Imi plac alea de aventura mult si de obicei citesc carti numai daca nu imi zice cineva... autori...nu stiu.cred ca jack london. si altii e suuper cartea. mi-a placut mult da tie?

| Adda_2262 a răspuns:

Am citit initierea si toate care au aparut pana acum din academia vampirilor si le ador:X.Mai imi plac mult si cele din vampirii sudului, twilight, vampire diaries, gazda,... cele de la anne rice... Ti le recomand:X

| PisicaAristocrata a răspuns:

"Foamea", "Dragoste in vremea holerei", "Pentru cine bat clopotele", "Manon Lescaut", "Cel mai iubit dintre pamanteni", "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi", "Delirul", "Buna seara, Melania", "Adam si Eva", "Cartea Mironei", "Unsprezece minute"... iar autori, sunt destul de multi, n-as putea sa aleg.

| AdyYnNnNn explică:

Hmm cartea mea preferata daca tot m`ati intrebat este Initierea sh mai am una Povestea Fara Sfarsit :X:X:X o ador v`o recomand! e superba XxXxX looov tongue sh autori multi
ehee dah in vara asta am vreo 15 carti de citit laughing
da nu eu le aleg le`o ales profa de romana sh mai am sh fise de facuthappy tongue suuuper crying