| DyZySwEeT a întrebat:

Ce credeti... o data cu vr trebuie sa devii mai matura...sau sa te imbraci in anume fel? (emo, rock, repar etc). funda

3 răspunsuri:
| Marius0189 a răspuns:

Salut! Clar, odata cu cresterea in varsta trebuie sa te maturizezi. Cat despre imbracaminte, nu cred ca trebuie sa abordezi un stil anume. Combina culorile asa cum iti place tie. Poarta obiecte vestimentare care sa te avantajeze. Daca ai greutatea peste normalul varstei tale, clar nu o sa porti pantaloni stramti. Simte-te bine cu ce te imbraci, moda nu mai e la moda. Stima!

| Suzette a răspuns:

Maturitatea se observa in gandire si in comportament nu in stilul de imbracaminte.Stilul de imbracaminte (cele la care te-ai referit tu) vine dupa ce si asculti genul muzical. Daca nu simti muzica iar tu te imbraci in altfel, doar pentru a parea mai matura atunci personalitatea ta este egala cu zero.

| visatorul78 a răspuns:

O data cu varsta trebuie sa iti gasesti propriul tau stil, care sa te reprezinte, sa vorbeasca despre tine. Trebuie sa te imbraci asa cum simti tu, respectand niste norme generale de bun simt si masura a ceea ce faci (ex. daca esti profesor, nu te poti duce la scoala in pantaloni de piele cu tinte metalice)