| Dєєa a întrebat:

Ce fac sa-mi creasca unghiile? Eu le am mici si vreau sa-mi creasca!
funda

Răspuns Câştigător
| alexandracazan a răspuns:

Uite eu am incercat sa le fac sa creasca astfel :
In fiecare dimineata si seara le.am dat cu zeama de lamaie de vreo 2-3 ori (iei o lamaie o tai si cu o felie iti poti da pe unghii sau poti sa iti storci suc de lamaie intr-un vas si sa stai vreo 10 minute cu unghiile in zeama aceea! daca faci asta timp de 3-4 zile o sa observi ca o sa iti creasca mai mari)
P.S.: si sa stii ca zeama de lamaie nu numai ca le face sa creasca ci si le face mai rezistente
Sa sti ca eu am incercat si chiar merge happy
Bafta!
Funda? :*

| Dєєa explică (pentru alexandracazan):

Multumesc de sfat! O sa incerc!

7 răspunsuri:
| heise a răspuns:

Vitamina a. Miroase a lui incis, dar poti sa te speli cu sapun si se va rezolva. Iti dai pe unghii cu vitamina a (ti-o cumperi de la farmacie) si "masezi" pe unghie si cuticule. Poti face asta si de 3 sau 6 ori pe zi. Inafara ca o sa iti creasca unghiile, Vitamina A ti le si intareste (dar vezi ce ceri la farmacie, o fata a luat altceva).

| daienush a răspuns:

Foloseste ulei de rigin happy date de doua ori pe zi... si nici nu e scump happy funda?

| Dєєa explică (pentru daienush):

Cat costa?

| lalalaforyou a răspuns (pentru Dєєa):

Uleiul de ricin cosa in jur de 3 4 lei sticluta.Si chiar functioneazahappy

| cosmin7355 a răspuns:

Bei lapte si mananci branza happy fundita?