| cFlorin a întrebat:

Ce face mai exact adaptorul USB Wireless?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma, este doar o forma de a zice. Tata pentru ca se baga in ceva (ca stii tu ce) si mama pentru ca primeste tatal (stii tu ce primeste). De asta se cheama. Deci, magazinul este langa ecranul mare din centru, intre o alimentara si un magazin de haine, un pic mai adanc, printre blocuri, are niste scari la intrare, este situat in partea dreapta cum te uiti la alimentara aia cum e Nirvana in partea stanga. Sper sa il gasesti, oentru ca, zic eu, e destul de usor. Iar porturile USB, respectiv mini USB sunt mama, pe baza explicatiilor de mai sus. ACUM, funda?

15 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Usb wireless este antena wireless care se baga la usb ca sa poti prinde internet din aer (fara fir).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut din nou Florin! Pai, daca nu ai placa wireless la calculator de exemplu, sau la un laptop ai vechi, atunci bagi intr-o mufa USB o chestie ca un stick care are rol de placa+antena wireless. Deci daca ai router wireless si desktop, ca sa nu iti mai conectezi calculatorul la router, iti iei adaptor wireless USB si scabi de un cablu in plus, doar ca e mai scump si merge la viteza mai mica

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cFlorin):

Daca vrei sa-ti iei tableta aia are wireless, de ce iti mai iei adaptor?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cFlorin):

Ia da-mi si mie link-ul ca sa vad daca are wireless sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cFlorin):

Ba scuze, exista asa chestie, incearca la un magazin din centru care se cheama General Systems, il gasesti tu, e langa ecranul din centru. Intreaba acolo de un adaptor mini USB-tata in USB-mama

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cFlorin):

Cred ca da, dar mai sigur exista direct cabluri mini HDMI-HDMI. Dar sunt destul de greu de gasit si nu cred ca ai tu un TV cu HDMI acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cFlorin):

Iti dau linkurile, dar fa si o alta intrebare, ca sa imi dai funda!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru cFlorin):

Nu ma, este doar o forma de a zice. Tata pentru ca se baga in ceva (ca stii tu ce) si mama pentru ca primeste tatal (stii tu ce primeste). De asta se cheama. Deci, magazinul este langa ecranul mare din centru, intre o alimentara si un magazin de haine, un pic mai adanc, printre blocuri, are niste scari la intrare, este situat in partea dreapta cum te uiti la alimentara aia cum e Nirvana in partea stanga. Sper sa il gasesti, oentru ca, zic eu, e destul de usor. Iar porturile USB, respectiv mini USB sunt mama, pe baza explicatiilor de mai sus. ACUM, funda?