| cinevaaaaa a întrebat:

Ce faceti cand ploua afara? Cel mai lung raspuns primeste fundita si vot

Răspuns Câştigător
| lidiaioana a răspuns:

Buna! Atunci cand ploua eu fac urmatoarele lucruri
1.Intru pe TPU si dau sfaturi
2.Iti gasesti un hobby si faci ceva creariv
3.Citesc bancuri, benzi desenate
4.Ascult muzica la casti
5.Ma uit la tv, pe geam
6.Fac,,bratarile prieteniei"
7.Scriu poezii despre pisica mea
8. Pictez
9.Ma joc cu pisica mea Shannya sau ii fac baie
10.Beau un suc
11.Fac temele de vacanta ca sa scap de ele
12.VB la tel cu prietenii
13.Mananc o inghetata
14.Mai completez colectia mea
15.Incerc sa fac un cub
16.Fac CD-uri cu muzica
17.Ma joc pe telefon
18.Ma uit la poze
19.O sun pe bunica
20.Imi fac manichiura si pedichiura french.
Uite si niste site-uri care iti vor fi de ajutor:http://www.ziare.com/......sti-823820

http://cutie-rotunda.com/x/101-lucruri-de-facut-la-plictiseala

http://inaofficialblog.blogspot.com/......sesti.html

14 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Imi plac zilele ploioase.Imi place sa ma refugiez in camera mea intunecoasa si sa privesc pe geam.Imi provoaca placere starea de somnolenta pe care o resimt in acele momente. Uneori dorm, alteori navighez pe net.Deseori ma invelesc cu plapuma mea calduroasa si vizionez drame romantice.Cand sunt mai bine dispusa(dar nu neaparat) imi place sa scriu in jurnal sau pe blog:
http://memories-of-teenager.blogspot.com/

De asemenea imi place sa citesc ceea ce scriu altii, deci citesc blogurile prietenilor sau ale necunoscutilor.

| KoreaJapan a răspuns:

Ma uit la tv
stau la pc
mai scriu din povestea mea sf, schimb de lumi
ma duc in bucatarie si o rog pe mama sa ma mai invete sa fac prajituri
stau cu sormi mea micuta (9 luni)
imi fac poze
dansez (poate prea mult)
vorbesc la telefon cu prietenii
mai injur ploaia, caci de cele mai multe ori nu merge netul in acea perioada
ma uit la anime-uri pe net
sau la filme coreene
fac video pe movie maker
etc

| Ruxuletz a răspuns:

Buna, de ce? conteaza marimea raspunsului sau calitatea? Ma rog...eu cand ploua ma uit pe geam, ploaia ma linisteste, citesc...stau la Pc( Facebook,TPU, mess, x si 0),desenez,cant,ascult muzica,ma uit la televizor,imi alerg catelul prin casa laughing ne jucam,dorm., ma gandesc, vorbesc cu prietenii prin mesaje

| Kesha1428 a răspuns:

Pi e foarte simplu, am experimentat ca la noi in comuna ploua de vreo 3 zile in continuu:pai uite ce fac eu:
1)Satu ep mess
2)Citesc
3)Desenez
4)In cazul in care ai Nintendo DS(desenez pe el)
5) Daca nu ai desenez amuzamente(chipuri, desenez cu ochi inchisi)
6)daca ai minute vorbeste cu amici prin telefon
7)Stai pe net
8)Stai pe facebook, hi5
9)Ma uit la TV
10)Ma imbrac amuzant, fac parada modei prin casa(atunci cand ma plictisesc)
11)Scriu tot felul de texte amuzante
12)Caut filmulete amuzante pe net
13)Joc jocuri
14)Dansez
15)Ascult muzica
16)Cant
17)Ma gandesc ce sa fac vara asta
18)Ma gandesc la dusmani(sa le fac capcane laughing )
19)Ma joc cu fratele meu(in caz ca nu ai, cheama o colega sa va jucati-in caz ca te lasa parintii si vrea si amica sa vina laughing )
20)Stau pe TPU
21)Povestesc cu mama de intamplarile ei din copilarie
22)Povstesc cu ama despre boacanele pe care le faceam incopilarie
23)Caut poze cu iepurasi, pisicute, peisaje pe net
24)Raspund la cat mai multe intrebaripe TPU
Sper cateam ajutat. Fund? Vot?

| lidiaioana a răspuns:

Mai ♥♥♥S! m0n! k99♥♥♥ chiar nu stiam ca ai exact aceleasi raspunsuri ca mine si Mary.Atunci cand mai dai copy si paste macar sterge numele utilizatorilor care au dat raspunsurile ca te faci de tot rasu

| larrii a răspuns:

Eu una cand ploua afara ma duc undeva la un suc cu o prietena sau prietenul. Iau o umbrela si plec big grinlaughing

| larrii a răspuns:

Eu una cand ploua afara ma duc undeva la un suc cu o prietena sau prietenul. Iau o umbrela si plec big grinlaughing

| tauretee a răspuns:

Cand ploua raspund la intrebari pe TPU ca si acumlaughing

| bebetho a răspuns:

Citesc o carte, stau la calculator, mă uit la un film sau ghici ce?-Ies afară. Ploaia nu-i un obstacol.

| ♥♥♥S!m0n!k99♥♥♥ a răspuns:

(30 Iunie 2011 12:17 )
ioana a răspuns:
Buna! Atunci cand ploua eu fac urmatoarele lucruri
1.Intru pe TPU si dau sfaturi
2.Iti gasesti un hobby si faci ceva creariv
3.Citesc bancuri, benzi desenate
4.Ascult muzica la casti
5.Ma uit la tv, pe geam
6. Fac,, bratarile prieteniei"
7.Scriu poezii despre pisica mea
8. Pictez
9.Ma joc cu pisica mea Shannya sau ii fac baie
10.Beau un suc
11. Fac temele de vacanta ca sa scap de ele
12.VB la tel cu prietenii
13.Mananc o inghetata
14.Mai completez colectia mea
15.Incerc sa fac un cub
16. Fac CD-uri cu muzica
17.Ma joc pe telefon
18.Ma uit la poze
19. O sun pe bunica
20.Imi fac manichiura si pedichiura french.
21Satu ep mess
22)Citesc
23)Desenez
24)In cazul in care ai Nintendo DS(desenez pe el)
25) Daca nu ai desenez amuzamente(chipuri, desenez cu ochi inchisi)
26)daca ai minute vorbeste cu amici prin telefon
27)Stai pe net
28)Stai pe facebook, hi5
29)Ma uit la TV
30)Ma imbrac amuzant, fac parada modei prin casa(atunci cand ma plictisesc)
31)Scriu tot felul de texte amuzante
32)Caut filmulete amuzante pe net
33)Joc jocuri
34)Dansez
35)Ascult muzica
36)Cant
37)Ma gandesc ce sa fac vara asta
38)Ma gandesc la dusmani(sa le fac capcane )
39)Ma joc cu fratele meu(in caz ca nu ai, cheama o colega sa va jucati-in caz ca te lasa parintii si vrea si amica sa vina )
40)Stau pe TPU
41)Povestesc cu mama de intamplarile ei din copilarie
42)Povstesc cu ama despre boacanele pe care le faceam incopilarie
43)Caut poze cu iepurasi, pisicute, peisaje pe net
44)Raspund la cat mai multe intrebaripe TPU

| Adriana_8643 a răspuns:

Pfff...pai daca afara,, ploua cu galeata'' iti poti chema o prietena la tine (daca te lasa parintii) sau daca le ai cu desenul poti intra pe acest site sa desenezi (e super) http://www.desenatori.ro/ dupa ce iti faci cont.Te poti uita la orice serial vrei tu pe http://www.peteava.ro/ (daca nu e un serial romanesc, poti scrie langa serial ro sub ) app acolo gasesti si desene vechi ce nu le-o mai dat d f mult timp la tv;) sau mai simplu poti sa dormi ca si maine e o zi :))

| Byanka26 a răspuns:

Cand ploua eu ma joc cu catelusa mea,Jessy, ori stau la calculator si ma joc Transformice,Metin,Club Penguin, Farmerama, Perfect World sau Conquiztador. Imi mai place sa citesc diferite carti de povesti. Enervant e cand trebuie sa merg la bunicul meu pe ploaie fiindca mama nu are incredere sa ma lase singura cu taxiul asa ca trebuie sa merg cu umbrela pe jos... Ma mai uit si la televizor pe Disney Chanel sau vorbesc cu prieteni mei pe mess. Cam atat fac eu cand ploua.

Sper sa fie cel mai lung raspuns:X