| cornel a întrebat:

Ce faceti cand va plictisiti?

pentru cel mai amuzant sau interesant raspuns dau fundita.batting eyelashes

21 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Pai...Mai intai ma duc in bucatarie, imi pun sortuletul, manusile, si chestia aia de cap care o poarta bucatariilaughing Incerc sa fac pizza sau clatite (preferatele mele feluri care nu le pot face!) Nu ma las pana nu le fac, chiar daca pizza nu iese ca o pizza normala, dar totusi este facuta de mine si apreciez faptul ca mi-a iesit! Iar clatitele...laughing vai de ele! Macar sunt comestibile si chiar au iesit bine, nu ca m`as lauda!
Iar cand le-am terminat de gatit, ma duc pe canapea, deschid tv-ul si le savurez!
Tu ce faci cand te plictisesti?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am timp sa ma plictisesc, intotdeauna imi gasesc ceva de facut.

| Derye a răspuns:

Iti zic ce face un baiat cand se plictiseste:

Dau drumu' la castofon cu maiestrul meu: NICOLAEEEEEEE GUTZAAAAAA, fara numar, fara numaaaaaaaaar.

Chem 1-2 prieteni, si ne distram. Am parul destul de lung, si imi place sa'mi fac tot felul de frizuri prin casa, cu kilu' de fixativ.

Intru pe TPU, pe haisase.ro fifa08 si tot felul de nimicuri.

| bfvhjcv a răspuns:

Compun poezii, imi bat verisorul, si cam atat

| Angiutssa a răspuns:

Ce fac eu cand ma plictisesc.pai.ascult muzica, TPU-iesc, ma joc cu cainii:X, vorbesc la telefon, ma plimb, cant, ii pun intrebari tampite mamei mele, vorbesc cu varul meu despre desenele animate vechi, imi amintesc de toate momentele amuzante pe care le-am trait, ma uit la poze de cand eram mica, incerc sa gasesc alt mod de a-mi prinde parul si sfarsesc prin a nu gasi nimic, imi fac unghiile, ma plimb cu scaunul unchiului meu prin casa, imi fac multe poze, dintre care pastrez maxim 3, aprind si sting lumina, ma uit la diplome, rasfoiesc oracolul matusii mele, ma holbez la bratari si la magnetii de frigider si multe altele.big grin

| Lol_1641 a răspuns:

Pai am o masca gen: http://www.mooncostumes.com/image/988 apoi caut o melodie amuzanta pe youtube si intru pe http://www.chatroulette.com/ sa fac misto de oameni la web! *ma distrez de minune* =))=))=))=))

| claudiea79 a răspuns:

Joc jocuri pe calculator. fac dragoste. sau gatesc.

| iauru a răspuns:

Pai daca ma plictisesc inseamna ca n-am ce face ma plictisesc mai tare ce sa fac

| Peto a răspuns:

Pai de obicei cand ma plictisesc ori sun niste prieteni sa iesim pe afara sa ne mai radem sa mai glumim sau ii chem la mine si ne jucam cevalaughing diferite chestiilaughing.

| schafer a răspuns:

Clipeste des si dupa inchide ochii strans, pentru a avea parte de un adevarat spectacol de lumini. (Timp de amuzament: 1-5 minute).

Vei vedea o multime de bilute, stelute si dungi de lumina. Incearca sa gasesti forme cunoscute. Poate subconstientul incearca sa iti trimita un mesaj

Da note trecatorilor (Timp de amuzament: 10-15 minute)

Da in secret trecatorilor note de la 1 la 10, iar pe masura ce trec, fa-le o critica in ceea ce priveste stilul de imbracaminte, tunsoarea sau pantofii.

Vezi ce este in cosul de gunoi al vecinului (Timp de amuzament: 20-30 de minute)

Poti invata o multime de lucruri studiind ce arunca oamenii. Mai mult, poti descoperi ce secrete tin ascunse. Pe de alta parte, poti gasi obiecte utile, ca electrocasnice care inca functioneaza, sau chiar reviste... de tot felul.

Uita-te la televizor si repeta tot ce auzi, dar cu un accent italian (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Este destul de distractiv. Daca adaugi si elemente de gestica, poti ajunge un adevarat Marlon Brando incruntat.

sper ca ti-am dat niste idei bune... funda daca crezi ca iti este de folos ...cius

| Anduciu a răspuns:

Numar punctele negre de pe tavan.
Ma uit in oglinda si incerc sa-mi gasesc defecte.
Ascult muzica.
Ma uit in gol.(laughing)
Ma spal pe maini de 10 ori(sau de cate ori am chef).
Caut tutoriale pentru unghii, apoi le fac.
Citesc horoscopul.
Fac teste de IQ si de personalitate.
Cant.
Urlu.
Scot hainele vechi de la naftalina si le probez.
Ma gandesc cu ce sa ma imbrac in fiecare zi in urmatoarele doua saptamani.
Imi fac poze.
O pun pe mama sa-mi povesteasca despre copilaria ei.
Stau pe TPU.
Invat(mai rarut ca-i mai dragut).
Patinez cu sosetele pe parchet.
Stau la geam si ma uit la o frunza pana ma dor ochii.
Imi fac codite impletite.
Ragai.
Ma joc cu cainii.
Vorbesc cu gainile.
Vorbesc la telefon in timp ce ma plimb prin casa.
Ma uit la nori.
Ies prin oras.
Si lista poate continua...

| VoiceWithin a răspuns:

Ascult rock :X:X
beau lapte pte laughing
ma joc cu selix laughing ( adica pisoiu meu felix laughing )
cant thinking
sau cand nu am ce face si tip vine mama si imi spune
mama : gataaa ca vin vecinii
eu : \m/ i don't care
mama : ba da! angry
eu : adumi laptele :-l
mama: ok thinking
smug
sau thinking incep sa scriu si dupa 2 minute ma plictisesc si ma bag in pat e obositor uneori laughing

| Teutza98 a răspuns:

Cand ma plictisesc ascult muzica, ma joc pe calculator, ma uit la filme tari, ies in oras cu prietenele mele sau vorbesc cu ele la telefon.:d

| Allie a răspuns:

Caut sa nu ma mai plictisesc.

| motanu a răspuns:

Sincer sa fiu eu imi tai unghiilebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rostogolesc prin camera mealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am raspuns amuzant, nici interesant. Plictiseala e o stare pe care nu o cunosc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma plictisesc, ma dau cu capu de pereti

| raisssa a răspuns:

Incerc sa stresez pe cinevalaughing)

| pisipisicutzapispis a răspuns:

Ma uit la vopseaua care se usca pe perete

| saida a răspuns:

Mananc sau joc sims sau ma uit la seriale online