| Marckus a întrebat:

Ce faci cand mori de plictiseala?

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Pai poti face multe lucruri.
1. invata ceva nou! (legat de calculator, de scoala, de orice)
2. gaseste-ti o activitate ( fa sport, plimba-te,stai la calculator,scrie, deseneaza, etc.)
3. dormi! sau uita-te la TV
4. fa ceva ca ti-ai propus de mai mult timp dar mereu ai lungit-o
5. gaseste ceva care sa te captiveze(repara ceva, bijutereste un lucru, deseneaza, canta, citeste etc.)
6. Poti sa te culci putin si te vei scula cu energie.
Sunt multe lucruri pe care poti sa le faci.Gaseste o ocupatie care sa nu te plictiseasca, sa faci lucrul acela cu placere.

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imi caut o ocupatie.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dormi! Macar te odihnesti!

| dandelion a răspuns:

Privesc film, citesc ceva, dorm mult, fac curățenie, ies la o plimbare, fac mîncare, sun pe cineva, stau pe net...

| GenetiX a răspuns:

Te-ai intrebat si ce categorie de oameni mor de plictiseala?

| TheCritic a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie.Nevighez pe 100000de canale TV...pe net si daca nu e nimic interesantIntru pe un site si joc joculete din alea miciLD

| XK a răspuns:

Te ingropi de plictiseala laughing

| Clara120 a răspuns:

Desenez,mai scriu un capitol, doua la povestea mea sau stau pe TPU:d

| Anonima_2658 a răspuns:

Incerci sa supravietuiesti...

-chiemi un prieten
-faci teme [ehh.laughing)
-faci un dus
-tv
-te uiti pe TPU[zi ca acum nu te plicitiseai]
-iesi afar, te plimbi
-mananci pana te ingrasi
-dormi

:* chestiiiii

| spad3r a răspuns:

Eu ma uit pe TPU

| piki a răspuns:

Incearca siteul Bored.com ( are jocuri de pc foarte faine si interactive ) sau optiunile clasice citeste o carte, dormi etc. dar daca nu ai chef nici de astea atunci fa ceva ce nu ai mai facut demult sau scormoneste prin lucrurile tale vechi...Vor scoate la iveala momente placute.

| PaPi a răspuns:

Ma uit la filmu "2012". Crede-ma, merita vazut. Mai ales dupa ce s-a intamplat in Japonia.

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Ma joc la calculator,ma uit la televizor, desenez,pictez, dansez, cant, vorbesc cu prietenele la telefon, citesc.

| XutZu1997 a răspuns:

Astept sa ma plictisesc de plictiseala

| spumiii a răspuns:

Ies la o tigara love struck

| georgi97 a răspuns:

Caut o persoana de pe yahoo si o iau la intrebari sa vad ce face poate preocupatia persoANEI respective imi place si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la intrebarile stupide de pe aici! Tu? Esti cel care le pui?
Fiindca asa faci un mare serviciu plictisitilor!winking

| pickles a răspuns:

Caut ceva sa nu ma mai plictisesc(un joc...etc.)

| GANGSTA_6132 a răspuns:

Fumez si iar fumez,, sa am si niste iarba ar fi super trebuie sa fack rost.xd

| TeenWerewolve a răspuns:

Te bagi aici:http://www.onlyzombie.com/news.php
No sa mai mori crede-ma! numai daca nu iti place...:P

Întrebări recente