| DJohnny a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci sa iesi criminalist?

Răspuns Câştigător
| janeD0oe a răspuns:

Facultate de drept cu master in criminalistica

| DJohnny explică (pentru janeD0oe):

E grea si cati ani trebuie sa faci facultate + master?

| janeD0oe a răspuns (pentru DJohnny):

Facultatea e de 4 ani masterul avea din cate stiu eu 3 ani si ieseai expert criminalist deci lucrai pe barba ta te inscrii in lista expertilor la instanta la care vrei si cand au nevoie de tine te contacteaza.

9 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Vrei la criminalistică, dar nu eşti în stare să dai un search pe google.

| janeD0oe a răspuns:

Fundoi ionutel si daca mai vrei informatii in domeniul asta anunta happy

| Dyutzza a răspuns:

Facultatea de drept si 2 ani de master iar apoi devii procuror criminalist.

| janeD0oe a răspuns (pentru Dyutzza):

Procuror nu ajungi dupa master ajungi dupa ce intri la INM faci 2 ani in Bucuresti institutu si mai dai un examen abia apoi te repartizeaza pe post si nu de procuror criminalist de procuror simplu

| SySyrulez a răspuns:

Nu stiu.da si eu vreau sa ma fac criminalista

| aleniram a răspuns:

Caută pe adresa Poliției Române și vei găsi secția " criminalistica". Bafta! Examenele si mai ales probele eliminatorii sunt grele.