| vladbauer a întrebat:

Ce flori le plac femeilor cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

A-i trimite flori femeii iubite este unul din putinele gesturi de-a dreptul "istorice" si cu adevarat romantice. O veche zicala spune ca "intentia conteaza". Majoritatea femeilor vor, se pare, si intentia, dar si florile. Aici apare un aspect important pentru femei, dar se pare prea putin inteles de barbati, cand vine vorba de cadouri si flori. Daca ar fi sa aleaga intre intentia barbatului si flori, cu siguranta ca femeia le va alege pe amandoua! Trandafirii sunt considerati a fi florile care exprima dragostea - si totusi ei sunt oferiti, de multe ori, numai in preajma Zilei Indragostitilor. Nu astepta Ziua Indragostitilor de anul viitor pentru a-i spune cat de mult o iubesti! Fii spontan, gaseste o mie de motive pentru a o surprinde!

14 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cele pe care le primesc in dar!winking

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, sincer acest lucru este greu de aflat deoarece femeile au gusturi diferite.Parerea mea este sa i le oferi si vei vedea ca nu se va supara, chiar daca nu sint cele preferate va fi multumita, sau isi va spune parerea.Bafta!

assiris
| assiris a răspuns:

Un proverb romanesc spune: Cite bordeie atitea obiceie. Extrapolind pot spine: Cite femei tot atitea flori asa ca e greu de dat un raspuns exact.

| DenissaDeea a răspuns:

Cred ca gustul femeilor difera de la una la alta, Dar cel mai important e sa primeasca indiferent de ocazie, atunci se simt iubite.(Mie in mod special imi plac tradafirii rosii, mai ales daca sunt oferiti din partea sotului)

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Eu sunt femeie si mie imi plac cel mai mult Lalelele in orice anotimp. Stiu ca toate prietenele mele adora aceste flori. Mai ales cele albe care merg in combinatii de ambalaj cu visiniu sau culori foarte inchise.

| leluc a răspuns:

Mie imi plac lacramioarele

| copolovici a răspuns:

Ei bine, Vlade, asta va trebui să afli de fiecare dată, de la fiecare femeie din viaţa ta. Vezi că au obiceiul (nu neapărat prost) să-şi schimbe opţiunile de la un anotimp la altul, de la un an la altul, de la o perioadă la alta a vieţii lor. Treabă complicată, femeile happy Hai să-ţi zic cea mai bună metodă de a afla ce flori îi plac "ei": întreab-o. Dar e musai să i le şi iei după ce ai aflat. Nu imediat, aşteptarea e dulce. Baftă!

| oana16 a răspuns:

Mie imi plac lalelele galbenebig grin

| julie a răspuns:

E greu de spus pentru ca fiecare are gusturi diferite dar oferind flori unei femei.eu zic ca va aprecia f mult gestul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Depinde de femeie. Depinde de interesele pe care le ai cu femeia respectiva. Depinde de atitudinea pe care o ai tu cind dai florile! happy
Fiecare floare are simbolistica ei, in schimb foarte putine femei o cunosc, prin urmare eu iti recomand sa oferi florile sezonului. Si anume primavaza, frezii si lalele zablile si ghiocei (simbolizeaza venirea primaverii), vara trandafiri de gradina si flori de cimp, toamna crezanteme si crini imperiali, iarna trandafiri, leucadendron si orhidee (flori ecuatoriale importate din diferite regiuni).
Pe linga florile pe care le dai iti recomand o pereche de papuci luna, o curea care sa se asorteze cu catarama ceasului tau de la mina si un zimbet care sa iti confere o siguranta enorma in tine si ITI GARANTEZ succesul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de femeie, de personalitatea, de caracterul ei, de nivelul de educatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirii... logik, bine merg si orhideele...winking

| blojualex2009 a răspuns:

Depinde de caracter un ex ar fi trandafiri rosi garoafele zambilele

| floria_4470 a răspuns:

Buna ziua,

Din experienta Floria, majoritatea femeilor prefera trandafiri, insa pentru un efect garantat va recomandam cale sau orhidee.
Puteti vedea cateva buchete aici: http://floria.ro/cale