| RazvanSmile a întrebat:

Ce inseamna agresivitatea fizica,dar cea verbala? Daca eu ii dau un pumn unuia,sunt agresiv fizic,dar daca il trag putin de par, tot agresivitate fizica se numeste?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca injuri sau tipi la cineva e agresivitate verbala si cand faci o actiune fizica tras, dat, sut, impins e fizic.

| MMihai a răspuns:

Agresivitatea fizică==dacă îl bați sau îl bruschezi fizic, îl tragi de păr /de nas /de urechi, etc.
agresivitatea verbală = dacă îi vorbești nepoliticos, == ești agresiv cu vorba= îl înjuri șamd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Agresivitate fizică înseamnă să baţi pe cineva, iar verbală înseamnă să înjuri.
Te pup!

| WeAreSmart a răspuns:

Daca il tragi un pic de par, asta nu e agresare fizica, e tachinare.
agresarea verbala e atunci cand spui cuvinte urate si injositoare la adresa cuiva.

| 拉维尼亚 a răspuns:

Agresivitatea fizica se refera la tot ce are lagatura cu violenta asupra corpului, iar cea verbala se manifesta prin jigniri, injuraturi si alte afirmatii urate despre o persoana chiar daca afirmatiile sunt adevarate sau false

| liiaa a răspuns:

Cea verbala inseamna sa ameninti, sa injuri, etc.

| liiaa a răspuns:

Da,pentru ca ii faci ceva fizic.

| atleticu97 a răspuns:

Agresivitate fizica= inseamna agresiunea care iti lasa urme si iti poate produce si moartea(mai simplu cand bati pe cineva sau in bruschezii etc.) iar cea verbala (cuvinte injurii)