| FaraNume1245 a întrebat:

Cum pot deveni agresiv? Adica sunt calm de ce mai multe ori, si asta mai mult ma saboteaza decat ma ajuta. Vreau sa-mi dezvolt o agresivitate fizica si nu e faza ca ma tem sa ma bat sau ceva, dar de felul meu nu sunt agresiv si violent.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte, baiete.Agresivitatea nu duce la nimic bun.

| FaraNume1245 explică (pentru darrio2007):

Nu a dus nici la nimic rau pana acum.

| darrio2007 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Sa nu fie de aici inainte.

| Bobby711 a răspuns:

Parerea mea e ca e mai bine sa fi calm decat agresiv. Eu in general sunt calm si pasiv la oamenii din jurul meu(prietenii sunt exclusi) insa daca ceva ma enerveaza impart pumni mai ales daca persoana care m a calcat pe nervi e genul ala de om "smecher" de ei putin imi pasa insa cand ma cert cu un prieten de cele mai multe ori nu iese frumos si imi pare rau dupa sad
+ ca daca esti asa ca mine de vei reusii sa te iei si de persoane pe care ai vrea sa nu ai nici o legatura eu ma descurc bine in situatii de genul asta intrebarea este daca tu vei face fata.
Daca cineva se ia de tine sau doar daca vrei sa ai mai multa incredere in tine incearca sa mergi la un curs de auto aparare. Nu e nevoie sa fi agresiv cate persoane nu au mancat tarana ca aveau gura mare stiu si sa vezi ce cuminti sunt acum. Daca esti calm asa cum esti tu si ai ceva cunostinte de auto aparare sau poate esti doar bun la lupta poti sa iti iei inamicul prin surprindere. Eu am putere fizica nu conteaza daca sunt calm sau nu sau daca atacurile mele sunt calculate de cele mai multe ori in orice caz insa tu va trebuii sa le folosesti la maxim.