| bubiko_8310 a întrebat:

Ce inseamna "masturbez" nu va bateti joc de mine chiar vreau sa stiu! Fundita!

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Inseamna ca te freci! hai ma ce naiba ca pana si unu de 7 ani stie...

NOname
| NOname a răspuns:

Masturbarea reprezinta actiunea de autostimulare, excitare manuala a organelor sexuale, de catre barbati sau femei.

| IrinaAndreea a răspuns:

Inseamna a te autoexcita.

| IrinaAndreea a răspuns:

@Anonim: Daca doar le atingi, nu e masturbare. laughing Le atingi si in timpul igienei personale.

| rosto a răspuns:

Cati ani ai in primul rand? ca sa stim cum explicam happy

| TicTacUser a răspuns:

Masturbarea este un mod natural si sanatos de a te elibera de tensiunea sexuala practicat de majoritatea oamenilor de ambele sexe. Studiile arata ca 95% dintre barbati si 60% dintre femei au aceasta activitate. Este un mod bun de a invata cum reactioneaza sexual fiecare dintre noi. Femeile care pot ajunge la orgasm prin masturbare au mari sanse sa ajunga la orgasm si cu partenerii lor iar barbatii care se pot masturba 15 - 20 de minute fara sa ejaculeze nu sunt predispusi la ejaculari premature. Stimularea organelor genitale ale partenerului este de asemenea numita masturbare si este o parte importanta a actului sexual.
fundits?big grin

| pauladrian a răspuns:

Penibil.

| OxiiiLineage a răspuns:

Solo sex. Adica sex fara partener. Si nu imi bat joc de tine. E adevarat.

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Off doamne gaseai si pe google si nu mai era nevoie sa scrii pe site-ul asta!

| ĐǿŁŁY a răspuns:

Buna!
Din cate am mai citi pe site-ul acesta a te masturba inseamna a te satisface singur.

Bye-bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna sa-ti freci cucul cu mana pana se supara si scuipa.sau boala lui onan.sau laba mai pe romaneste.adica... una scurta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija. iti poate creste par in palma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbez=atingerea organelor genitale