| faranume a întrebat:

Ce intelegeti prin propozitia: "Ni se cere sa alegem intre nuante viariate ale negativului?"

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Felul in care percepi lucrurile negative depinde de carcaterul fiecaruia.Noi,cei negativisti zicem mereu ca nu domne` nu suntem negativisti suntem realisti.Pe naibaoh go onA pune raul in fata nu e neaparat o dovada a fapului ca esti incorat in realitate.Mai bine zis ai fost de prea mult ars si acum sufli in iaurt cu zel.Norocosi cei optimisti ca ei nu au de ales intre nuante si ca la ei e soare si cand plouahee hee

4 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

Putem alege nuanta cea mai negativa, sau pe cea mai putin negativa, dar nu pozitiva... big grin
Adica: Putem alege varianta foarte rea sau varianta mai putin
rea happy
Eu asa am inteles big grin

| aLaLa a răspuns:

Eu cand spun NEGATIV ma gandesc la ceva inchis, care nu e bun.
Ma gandesc ca in propozitia de mai sus nuante variate nu este la sensul propriu, ci la figurat. Uite cateva nuante : NEINTELEGEREA, INFIDELITATEA, DUSMANIA.
Ramane la latitudinea ta sa alegi una din aceste trei nuante ale NEGATIVULUI. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| NewSummer2013 a răspuns:

Nu exista. negativul e negativ, nu are variante

| Mebutterfly a răspuns:

''Ni se cere sa alegem intre noante variate ale nagativului'' de aici nu mai stiu care e contextul :*