| Serendipity17 a întrebat:

Ce mancare pot sa fac? dar sa fie simpla, si nu prajituri. Ceva simplu dar bun. dati reteta! fundita

3 răspunsuri:
| asdD a răspuns:

Buna
ciorba acra :X:X
se caleste morcov si ceapa, se pune carne de pui(aripi sau ciocanele)se pune apa, se lasa sa fiarba cand e aproape fiarta se pune putin orez, cand e fiert orezul se puune bors magic de legume si pe urma se pune doua galbenuse freacate cu faina putina si 250 grame smantana, se amesteca si se pune patranjel verde
igrediente:
carne puy
morcov
ceapa
smantana
2 oua
patranjel verde

cartofi cu carne tocata :X:X

se culata cartofi mai mari se taie rondele se pun rondelele intr-o tava unsa cu ulei peste ei se pune carne tocata se sareaza se pipereaza deasupra se pun tot rondele de cartofi, se acopera cu folie de alimuniu si se da la cuptor
igrendiente:
cartofi
carne tocata
piper
sare

| AnonimulNr2564 a răspuns:

Incearca crenvosti mai simlu de atat nu se poate