| CagulLa a întrebat:

Ce parere aveti despre ce a ajuns Facebook? nu vi se pare ca e prea exagerat? pur si simplu disperare curata, si problema e ca nu doar copii de 13 16 ani...is multe persoane adulte care sunt disperate. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| bebelusa_9541 a răspuns:

Eu personal nu am Facebook si nici nu vreau sa imi fac pentru ca asa cum zici si tu e o disperare curata in asta, prima data a fost mess-ul, apoi hi5-ul si acum acest mod stupid de a comunica, oricum comunicarea verbala sau scrisa dintre 2 sau mai multe persoane nu are nici un efect pe Facebook, pentru ca tot singur esti in fata calculatorului si nu se compara nici un pic ca acea comunikre cand persoanele sunt fata in fata! in fine nu intru in amanunte pentru ca am citit eu niste chestii despre Facebook care m-au inspaimantat cu adevarat! Deci dupa parerea mea Fb este o,, febra a sezonului" care va trece cu siguranta dar va lasa urme garantat in crearea caracterului si nu numai! te pop:*

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Asa cum intr-un timp nu erai "cool" daca nu aveai cont pe hi5, acum nu esti "cool" daca nu ai cont pe facebook. Poate, maine, va urma Twitter, My space.
Cei intre 13-16 ani au cont pe site`urile de socializare, in mare majoritate, pentru ca "toti au ".Vor sa faca si ei parte din turma, sa isi expuna in vazul lumii poze cu ei in diferite ipostaze, desi realitatea e cu totul alta, sa lase commenturi la poze, etc.
Adultii, probabil, nu au cu ce sa`si "umple" timpul si isi fac cont doar de plictiseala sau o vaga curiozitate care tine mai mult de ideea "sa vad ce il incanta pe copilul meu atat de mult la aceste site`uri...".Sau, poate, pur si simplu vor sa cunoasca lume noua.La orice varsta, ai nevoie de socializare.

| albina a răspuns:

Total de acord... multi adulti iau facebookulsi pe buda, nu se pot desprinde de el. Pacat ca nu stiu ca facebook nu face decat sa culeaga date despre ei, despre ce le place si sa le vanda...

| L7L a răspuns:

Sunt de acord cu tine... am un coleg care se joaca cu tasu pe facebook...