| SnicK a întrebat:

Ce parere aveti despre HARD-ROCK, ROCK, Metalica.
Sunteti de acord cum ca ar fi sataniste/ar contine UNELE, UNELE, UNELEEEEE melodii/trupe mesaje satanice.
Pentru ca nu cred ca exista Populara Satanica, Manea Satanica, POP Satanica, Hippy Satanica, Muzica Clasica ca la teatru SATANICA, a ramas doar ROCK, HARD-ROCK, Metalica si astea cu zgomot mare.
Eu unul zic ca da, sunt unele satanice, celelalte trupe care nu sunt "satanice" inca nu au inceput sau acum invata cum sa fie sau nu vor sa fie.
Dar un lucru e sigur, nu reprezinta Pace, dragoste, liniste in acele versuri si te inspira doar sa te droghezi, sa fumezi, sa bei alcool, sa iti lasi par luuuung, negru, haine de Rocker, Piercinguri... E singurul GEN De muzica care iti afecteaza FIZICUL si PSHICUL, cea ce Satan sigur vrea.

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Băi băiatule, tu eşti de-o imbecilitate cum rar vezi până şi pe TPU. Din punct de vedere creştin, o manea nu e „satanistă" ca promovează denigrarea femeii şi iubirea de material plus dorinţa de a face rău „dujmanilor"? Tu-ţi bazezi afirmaţiile pe „zgomot"? Chiar atât de redus eşti?
Unii preoţi sau călugări nu au părul lung?

Mda, nu mai scriu că-mi răcesc gura de pomană cu un mahalagiu.

| Abird a răspuns (pentru Gizăz):

Te sustin! Acest zgomot exprima ceva...si da, poate ca unii nu o inteleg, si cred ca acele versuri sau "zgomotul" pe care il aud ei sunt satanice dar nu e asa doar elibereaza sentimentele noastre: ura, tristetia, dragostea, fericirea, chiar si sentimentul acela care il ai cand esti beat. Muzica asta ne ajuta sa ne descarcam de toate si ne invata sa ne traim viata la maxim asa cum e ea cu bune si cu rele.

8 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

"Capitol incheiat, toti care au raspuns separe ca sunt destul de RocKeri infecti."
Vai saracu ce a luat-o la fuga! laughing
De ce l-ati speriat ma in asa hal pe asta micu'?

| SnicK explică:

Capitol incheiat, toti care au raspuns separe ca sunt destul de RocKeri infecti...deci,cam atat.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Hoh,., eu askult rock! =p~~~ dar ce mai mult linkin parca \m/. pai.sigur.unele. sunt cam sataniste laughing) da. oricum p mine nu ma prea intereseazza versurile. sh imi plac astea mai zgomotoase` love struckxxxx

| zalisa a răspuns:

Ok.
Lasă-ne cu drogații noștri iar tu vezi-ți de maneaua ta.
Se vede că ești "pă sistem, hai cu maneaua!"
Get a life!
p. s. puya și kamelia cântă semi-manele, nu hip-hop!

| Cretzule a răspuns:

Eu nu sunt satanist! Din cate observ esti un indoctrinat cu idei de genul:Rockeri sunt satanisti. drogati, betivi, jegosi etc.Multa pace manelistule.

| Cretzule a răspuns:

Si tu esti un manelist infect.Macar rockul are o istorie.

| Dmonik a răspuns:

Te rog sa justifici. Am ales cateva piese ale unor formatii "sataniste" si acum vino tu cu argumentari care sa iti sustina afirmatia. Asta ca sa vezi ce sa intampla cand sari peste etape, adica atunci cand deschizi gura inainte de a gandi:
http://www.youtube.com/watch?v=xb-Nacm-pKc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ&ob=av2n
http://www.youtube.com/watch?v=NcbAibPA2yY
http://www.youtube.com/watch?v=0GN2kpBoFs4
http://www.youtube.com/watch?v=PieS0zG228A
Retine, n-am facut o selectie, am dat o simpla cautare si prima piesa a trupei, am postat-o. Daca mai faceam si selectie, iti dadeau lacrimile!