| Arisu a întrebat:

Ce parere aveti despre moldoveni?
va rog raspunsuri cinstite

Răspuns Câştigător
| marina28 a răspuns:

Inca din cele mai vechi timpuri se stie ca moldova este inima Romaniei si ca moldovencele sunt cele mai frumoase. ( nu ca in alte zone nu sunt fete extrem de frumoase ). Personalitatea si caracterul oamenilor variaza asa cum este peste tot. Eu am o parere buna. Si cred ca sunt oameni mult mai buni decat oltenii care se stie ca sunt cei mai rai de gura, reci si invidiosi.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sunt oameni seriosi, muncitori si saritori la nevoie.

| NyanCat a răspuns:

Pai eu am o parere buna, am o prietena de 26 de ani care e din moldova si e ff de treaba :X

| S7ukiGirl a răspuns:

Pai depinde la cine te referi:
-la cei din Republica Moldova;
-sau la cei din Moldova(Romania)
Eu sunt moldoveanca.din Romania.big grin
si sincera sa fiu mi-ar placea tare mult ca Rep.Moldova sa se uneasca din nou cu Romaniawinking

| Arisu explică (pentru S7ukiGirl):

Esti din moldova?

| Astaroth a răspuns:

Au cel mai nostim accent posibil.