| Flöricicä a întrebat:

Ce pot face cand sunt foarte plictisita? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| Ea_1881 a răspuns:

-iesi la bazin,cu prietenele,mai inotati,mai o barfa micabig grin
-gateste ceva,cum ar fi ceva destul de simplu clatite
-iesi la o plimabre,sau la o plimbare cu rolele sau bicicleta
-joaca conquistadorlaughing
-fale o vizita prietenilor pe care nu i'ai mai vazut de mult sau invitai la tine,sau iesiti la o pizza.
-iesi din casa,du-te undeva unde sa fie lume multa ex:parcuri,malluri(socializarea,sau doar privirea multor oameni joaca un rol important in plictiseala)
-ia'ti un job gen sa imparti pliante,e bine,pentru ca te duci cand vrei, nu esti obligata sa mergi in fiecare zi, deci mergi cand te plictisesti
Sper ca ti'am fost cat de cat de folos:*

12 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Xxx

| AlinaaAli a răspuns:

Citestewinking

| filipm2001 a răspuns:

Citeste o cartewinking

| Ecou a răspuns:

Sa pui o intrebare pe TPU cu Ce pot face cand sunt foarte plictisita?

| Digital112 a răspuns:

Sa citesti o carte sau bancuri

| dumyStar20 a răspuns:

Poi sa vedem:
-asculta muzica la telefon sau la mp3 tongue
-citeste o carte interesanta happy
-canta [daca ai voce]
-deseneaza [daca te pricepi]
-compune poezii winking
-apuca'te de facut fotografii:X
-uita'te la un film big grin
Sper ca te'am putut ajutatongue.pup:*
funditza?

| Ichigo a răspuns:

Poti incepe sa te uiti la anime si dupa aceea daca iti place descarci un program de editare si colorare si te apuci de fan art happy

| MeteEmr a răspuns:

Când eşti plictisită poţi să asculţi muzică, să te joci pe calculator, să iei o gură de aer, să scrii un text sau o poezie, ba chiar să citeşti, poţi să vorbeşti cu prietenii tăi pe masanger sau poţi să te uţi la televiăor şi să aţipeşti.

| DisforDeea a răspuns:

Dai drumu la muzica la maxim..maxim am spuslaughing. chemi vreo 2 preteni la tine. luati o sticla de whisky si sa vezi atunci distractie pe capu taulaughing)

| SorinE a răspuns:

Citeste ceva frumos... literatura nu doar alunga plictiseala ci si antreneaza creierulwinking
Daca nu esti fan "reading" incerca un film... dar macar sa fie ceva bun. Recomandare : "Filantropica"... nu vei regreta. Comedie romaneasca big grin

| ROX_5276 a răspuns:

Citesti o carte,desenezi,dansezi,faci sport,plimbari, iti faci manichiura, poti face obiecte decorative daca ai putina imaginatiewinkingbafta

| didiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai nu stiu iesi afara cu prietena ta cea mai buna la o prajitura ceva sau iti poti invita prietenii la tine pentru a viziona un film ceva.

funda?