| faranume a întrebat:

Ce preferati filmele sau cartile?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cartile, fara nicio ezitare. De ce sa accept (la filme) viziunea altcuiva?
Prefer sa citesc, sa analizez si sa judec cu propriul meu cap. Intotdeauna am urat ideile "de-a gata".
Cartile, le recitesc intotdeauna cu aceeasi placere.
Filmele pe care sa vreau le vad din nou, le numar pe degetele de la o mana.

14 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cartile sunt mult mai interesante.In film de obicei se prezinta numai rezumatul cartii.Asa ca mai bine citesti o carte si iti imaginezi tu tot. E mult mai interesant big grin

| inna a răspuns:

Depinde de film si de carte.

In general prefer cartile, dar nu as putea renunta la filme... Daca am citit o carte si a aparut un film inspirat din ea trebuie neaparat sa-l vad.

| Pho3nix a răspuns:

Hmm...ambele.

| Elly4all a răspuns:

Depide care este mai interesantwinking, ...ambele variante imi plac nu ma pot hotarilaughing

| Andreea_8014 a răspuns:

Ambele

| Andreea_8014 a răspuns:

Ambele

| Ben. a răspuns:

Imi plac filmele.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Filmele!

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Filmele cu sigurantabig grin

| alexxa a răspuns:

Imi plac si cartile si filmele dar cartile sunt mai bune:-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde big grin. Daca imi este prea lene sa citesc big grin ma uit la film, daca am energie si sunt bine dispusa citesc o carte...cum spuneam, depindewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile for surehappy

| Denny_5002 a răspuns:

Cartile. Pentru ca te relaxezi, iti imaginezi cum vrei tu si poti patrune in lumea acekei povesti

| justm3 a răspuns:

Recunosc am citit f putine carti pana acum, dar cele pe care le-am citit m-au impresionat si intr-adevar sunt mult mai bune decat filmele care se fac dupa ele..., dar evident k nu as putea renunta la filme...de curand m-am apukt insa sa citesc"Crepusculo" cartea dupa care s-a facut twilight, si vreau sa va zic ca e mult my marfa...:X intr-adevar cartea e in spaniola si asa pot sa imi my si imbogatesc cunostintele si vocabularulwinking